• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

Testy Euro-NCAP

Organizacja Euro-New Car Assessment Programm (Euro-NCAP) ocenia modele dostępne na rynku europejskim pod kątem poziomu bezpieczeństwa pasażerów i pieszych w testach zderzeniowych.

Euro NCAPPrzeprowadzane są testy zderzenia przodem w odkształcalną przeszkodę, uderzenia bocznego i potrącenia pieszego. Każdy producent musi starać się, aby jego samochody zdobyły jak najlepsze wyniki w testach Euro-NCAP, ponieważ klienci zwracają na to dużą uwagę, a przy tym są to wyniki, których nie da się obejść czy zafałszować. Każdy może obejrzeć, jak „rozbił się” dany model samochodu.

Oto wyniki, jakie zdobyły poszczególne modele:

Toyota Yaris IIIgwiazdki5 2011


yarisIIIWynik trzeciej generacji Yarisa już dziś spełnia bardziej surowe kryteria pięciu gwiazdek Euro NCAP 2012, w których trudniej będzie uzyskać dobrą ocenę za ochronę pieszych.

Nadwozie nowego Yarisa zostało zaprojektowane tak, by rozpraszać siłę uderzenia czołowego, bocznego i tylnego, dzięki czemu przy wszystkich rodzajach uderzenia możliwie minimalnie odkształca się kabina.

 yarisIII-ocenaZobacz stronę z wynikami testów
Pobierz wyniki testów 
Zobacz film z przebiegu testówToyota Avensis


Toyota AvensisDobra ochrona przy uderzeniu z przodu dla pasażerów każdego wzrostu. Model zdobył same najwyższe noty podczas testu uderzenia bocznego w barierę. Maksymalną ocenę przyznano również w kategorii ochrony dzieci, przy teście przeprowadzonym na manekinie symulującym 3-letnie dziecko. Pochwalono konstrukcję zderzaka, która dobrze chroni nogi pieszych.
Pięć gwiazdek zdobył także jego poprzednik – Avensis II z 2003 r.

ocenyZobacz stronę z wynikami testów
Pobierz wyniki testów 
Zobacz film z przebiegu testów

 

Toyota iQ


Toyota iQW badaniach pochwalono szczególnie poduszkę chroniącą kolana kierowcy i przyznano maksymalną ocenę za bezpieczeństwo pasażera. System montażu ISOFIX pozwala na bezpieczny montaż fotelika dla dzieci. iQ zdobywa maksymalną ilość punktów za konstrukcje zderzaka bezpieczną dla nóg pieszych.

 

ocenyZobacz stronę z wynikami testów
Pobierz wyniki testów 
Zobacz film z przebiegu testów

 

Toyota Prius


Toyota PriusPasażerowie są dobrze chronieni niezależnie od wzrostu i budowy ciała. Prius zdobywa maksymalną ocenę w kategorii bocznego uderzenia w barierę. Pozytywnie oceniono też bezpieczeństwo dzieci przewożonych w fotelikach. Podobną ocenę przyznano za ochronę pieszych.

 

oceny-priusZobacz stronę z wynikami testów
Pobierz wyniki testów 
Zobacz film z przebiegu testów

 

Toyota Verso


Toyota VersoModel zdobył maksymalną ocenę w kwestii ochrony podczas bocznego uderzenia w barierę. Dobrze oceniono również ochronę pasażerów podczas pozostałych testów. Maksymalną ilość punktów przyznano w dziedzinie ochrony nóg pieszych.

 

 

oceny-versoZobacz stronę z wynikami testów
Pobierz wyniki testów 
Zobacz film z przebiegu testów

 

Toyota Corolla


Toyota CorollaOcena bardzo zbliżona do zdobytej przez Aurisa. Doceniono szczególnie poduszkę powietrzną chroniącą kolana kierowcy niezależnie od jego wzrostu, czy pozycji przyjętej za kierownicą.

 

 

oceny-corollaZobacz stronę z wynikami testów
Zobacz film z przebiegu testów

 

Toyota Auris


Toyota AurisDoceniono poduszkę powietrzną chroniącą kolana kierowcy niezależnie od jego wzrostu, czy pozycji przyjętej za kierownicą. Model zdobył maksymalną liczbę punktów w dziedzinie uderzenia bocznego.

 

 

oceny-aurisZobacz stronę z wynikami testów
Zobacz film z przebiegu testów

 

Toyota RAV4


Toyota RAV4RAV4 zdobywa maksymalną ocenę w dziedzinie ochrony podczas uderzenia bocznego. Zwrócono uwagę, że projekt zderzaka i maski opracowano z myślą o ochronie pieszych.

 

 

oceny-aurisZobacz stronę z wynikami testów
Zobacz film z przebiegu testów
Pięć gwiazdek za wyniki testu zderzeniowego przodem zdobyły również następujące modele: Toyota Corolla Verso II, Toyota Prius II i Toyota Yaris II. W sumie wynikiem pięciogwiazdkowym może zatem pochwalić się dziesięć modeli z różnych klas, od najmniejszych (iQ) do dużego sedana (Avensis).