• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

Toyoty w filmach

Występ w filmie jest doskonałą okazją do podniesienia rozpoznawalności marki. W przypadku Toyoty z pewnością do sukcesu przyczyniła się „rola" samochodu Jamesa Bonda. Jednak przygody brytyjskiego agenta nie były jedynym filmem, w którym Toyota zagrała istotną rolę.

Na początek zebraliśmy pięć filmów, w których Toyoty pojawiają się na ekranie równie często co główni bohaterowie. Chcemy rozbudować ten dział, więc jeżeli znacie jeszcze inne filmy z Toyotą w głównej roli – piszcie o nich w komentarzach!

Initial D

Film, w którym Toyota gra główną rolę – to między innymi dzięki kreskówkom z tej serii model AE86 stał się kultowy. Initial D opowiada o 17-letnim dostarczycielu tofu, Takumi Fujiwara, który na co dzień dowozi jedzenie swoją Toyotą Sprinter Trueno, a wieczorami bierze udział w amatorskich wyścigach rozgrywanych na górskich drogach touge. Tam liczą się przede wszystkim umiejętności driftingowe, czyli pokonywanie zakrętów pełnym poślizgiem.

Z początku samochód Takumiego jest obiektem żartów ze strony zamożniejszych kierowców, chełpiących się mocą swoich Mazd czy Nissanów. Wkrótce jednak okazuje się, że dzięki lekkiej i znakomicie prowadzącej się Toyocie (oraz własnemu talentowi) Takumi potrafi wygrać nawet najtrudniejszy wyścig.

Initial D to seria komiksów (manga), filmów animowanych (anime), gier konsolowych, a także pełnometrażowy film produkcji japońsko-tajwańskiej, nakręcony w roku 2005. Na potrzeby tego filmu Toyota wyprodukowała trzy zupełnie nowe egzemplarze AE86 Sprinter Trueno.

James Bond „Żyje się tylko dwa razy"

Prawdopodobnie najbardziej znana Toyota, która wystąpiła w filmie, to 2000GT w wersji kabrio. Ciekawostką jest, że nigdy nie produkowano 2000GT z nadwoziem otwartym – dwa egzemplarze zostały zbudowane specjalnie na potrzeby filmu o przygodach agenta 007. Początkowo w filmie miało wystąpić bardziej standardowe coupe, ale okazało się, że Sean Connery ma problem, aby sprawnie do niego wsiąść i zeń wysiąść, podjęto więc decyzję o budowie kabrioletu. Auto, jak przystało na samochód dla szpiega, wyposażono w system komunikacji z wysuwanym ekranem. Występująca w filmie aktorka nie miała prawa jazdy – na potrzeby zdjęć wynajmowano profesjonalnych kierowców.

Zachowała się tylko jedna sztuka z dwóch zbudowanych – jedna uległa wypadkowi trzy lata po zakończeniu zdjęć do filmu, druga po licznych perypetiach (jeździła w RPA, odnalazła się na Hawajach) trafiła do muzeum Toyoty w Japonii. Oprócz tego powstały cztery repliki stworzone przez fanów Bonda.

Inne filmy, w których bohaterowie jeżdżą Toyotą:


Powrót do przyszłości

Toyota Truck

Szybcy i wściekli

Toyota Supra mk IV

Góra Dantego

Toyota Land Cruiser FJ60

Hangover 2

hangover2

Szalony pościg Toyotą Aurion po ulicach Bankoku.

The Next Three Days

thenextthreedays prius

Russell Crowe w Toyocie Prius

Horrible Bosses (Szefowie Wrogowie)

horriblebosses prius

Ponownie Prius i kultowy dialog:
- I was doing drag racing!
- In a Prius?!

Two and a Half Man (Dwóch i pół)

dwochipol prius

Priusem Jake uczy się jeździć - na wielkim parkingu w LA.

Futro

Futro Avensis

W filmie "Futro" zauważyliśmy dwie Toyoty - Avensisa oraz ...

Futro RAV4

RAV4.

Family Guy

Family Guy Prius

W animowanym serialu "Family Guy" - pies Brian, uświadomiony ekolog, jeździ oczywiście Priusem.

MIŚ

mis1-starlet

 

mis2-starlet

"Miś" Barei to film kultowy. I w takim kultowym filmie, nie mogło zabraknąć kultowego auta - Toyoty Starlet KP60. Ale się kultowo zrobiło!

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież