• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

Toyota Gibraltar

Potrzebujesz samochodu do zastosowań specjalnych? Toyota Gibraltar zbuduje odpowiedni pojazd.

Toyota GibraltarOddział Toyoty na Gibraltarze od wielu lat zajmuje się sprzedażą pojazdów dla organizacji międzynarodowych, służb rządowych (zwłaszcza afrykańskich) i wszystkich odbiorców, którzy potrzebują auta zdolnego operować w najtrudniejszych warunkach. W prospekcie TGS nie padają zapewnienia o niezwykłym komforcie, doskonałym trzymaniu się drogi i supernowoczesnych rozwiązaniach z zakresu ekologii i bezpieczeństwa. Podkreślane są trzy cechy: prostota, niezawodność i skuteczność w każdej sytuacji.

Land Cruiser

Trzon oferty stanowi Toyota Land Cruiser J70, produkowana w niemal niezmienionej formie od roku 1984, reklamowana przez TGS jako „no-nonsense off-roader”. Wybór rodzaju nadwozia ogranicza się do trzech wersji: pięciodrzwiowej zamkniętej (10 miejsc), trzydrzwiowej zamkniętej (13 miejsc) i 3-miejscowego pick-upa. Niezależnie od wersji nadwozia, pod maską pracuje wolnossący diesel 4.2, zdolny pracować na czymkolwiek choć trochę przypominającym olej napędowy. Wszystkie auta seryjnie wyposaża się w snorkel i dwa 90-litrowe zbiorniki paliwa. Na liście opcji nie znajdziemy czujników deszczu i zmierzchu, a bardziej „konkretne” wyposażenie: łączność radiową, blokady mostów ARB, wyciągarkę elektryczną, reflektory typu „szperacz”, mocowane zewnętrznie zbiorniki na wodę czy pneumatyczny podnośnik zdolny utrzymać masę 4 ton. Na zlecenie odbiorców flotowych TGS buduje dowolne samochody specjalne na bazie Land Cruisera J70: ambulanse, więźniarki, wozy patrolowe i inne.

Hilux, Land Cruiser Prado

W ofercie TGS znajdziemy też bardziej nowoczesne modele, oczywiście w odpowiednio zmodyfikowanych wersjach. Popularnym autem jest Hilux – jego podwójna kabina ma 6 miejsc, a w benzynowej wersji 2.7 może być zasilany benzyną ołowiową o niskiej liczbie oktanowej. Dla najbardziej wymagających odbiorców przygotowano model Land Cruiser J200 dostępny z silnikiem 4.5 V8 diesel lub benzynową V-szóstką 4.0. Do obu odmian stosuje się 5-biegową skrzynię manualną, ponieważ jest uznawana za bardziej niezawodną od automatu. Land Cruiser J200 może mieć 8 lub 9 miejsc.

Land Cruiser SW

Do gamy modeli dołączył niedawno najnowszy Land Cruiser J150 (7-miejscowy). Może być napędzany silnikiem 3.0 D-4D w wersji wolnossącej lub turbodoładowanej. Ta pierwsza zniesie nawet najgorsze paliwo. Oprócz terenówek, w ofercie znajduje się także Corolla 1.8 (na benzynę ołowiową o obniżonej oktanowości) oraz minibus Hiace, zupełnie różny od tego znanego w Europie, bazujący na modelu z rynku japońskiego. Może on zmieścić 15 osób.

Hiace, Corolla

Praktycznie każde auto może powstać w wersji specjalnej, a nabywcy mają jeszcze do dyspozycji gruby katalog akcesoriów aftermarketowych – od łańcuchów śniegowych, kanistrów i opon, aż po zestawy GPS i „turbo-kity” podnoszące moc silników dzięki doładowaniu. Oprócz sprzedaży i serwisu, TGS prowadzi także szkolenia z jazdy terenowej, zachowania w trudnych warunkach i polowej obsługi pojazdów. TGS nie musi podążać za motoryzacyjną modą, ponieważ na pojazdy tego typu popyt jest niezmienny. Inni producenci dopiero zaczynają to dostrzegać.