• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

Idealna taksówka

Niewielu producentów na świecie rozumie potrzeby taksówkarzy i oferuje samochody specjalnie przystosowane do celów zarobkowych - jest wśród nich oczywiście Toyota.

Model Comfort (w wersji z wydłużonym rozstawem osi nazywany Crown Comfort) pozostaje w produkcji bez zmian od piętnastu lat, co bardzo odpowiada konserwatywnej grupie odbiorców, jaką są taksówkarze. Samochód ten oferowany jest na rynku japońskim i kilku rynkach ościennych, m. in. w Hong Kongu. Bazuje na modelu Crown, jednak został przerobiony w taki sposób, ażeby móc lepiej pełnić służbę w zatłoczonych miastach azjatyckich.

Toyota Comfort

Taksówkarz nie potrzebuje skomplikowanych systemów wspomagania jazdy, a głównymi czynnikami decydującymi o zakupie tego, a nie innego modelu są: duża ilość miejsca w kabinie i niezawodna konstrukcja. Toyota Comfort spełnia oba te warunki: jest tradycyjnym sedanem, oferującym przestronne wnętrze i duży bagażnik, a napędza ją niezniszczalny silnik 2.0/114 KM z fabryczną instalacją LPG.

W standardzie nabywca otrzymuje automatyczną skrzynię biegów i takie elementy jak system łączności radiowej czy terminal do kart płatniczych. Mimo swojej nadzwyczaj tradycyjnej i pozbawionej zbytecznych gadżetów konstrukcji, Toyota Comfort dba także o ekologię - ma np. system Start & Stop. Ciekawostką są przednie szyby otwierane korbkami, ale tylne opuszczane elektrycznie.

Toyota Comfort

Toyota Comfort to samochód, który w Japonii pełni taką samą rolę, jak przez wiele lat Mercedes W124 w Europie i Ford Crown Victoria w USA. Tyle że tamte auta, mimo protestów taksówkarzy, już wycofano z produkcji, a Toyota z modelem Comfort nie zapomina o swoich istotnych odbiorcach.