• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

Arctic Trucks

ArcticTrucks_logoChociaż firma Arctic Trucks przerabia różne samochody, to swoją renomę zdobyła dzięki terenowym Toyotom. A Toyota dzięki Arctic Trucks podbiła tereny, na których ruch samochodowy właściwie nie istnieje – nieprzyjazne lodowce Arktyki, Islandii i Spitsbergenu.

Samochody przygotowane przez Arctic Trucks dojechały w 2007 do magnetycznego bieguna ziemi w okolicach Bieguna Północnego. Ekspedycję zorganizowała ekipa brytyjskiego programu Top Gear, a Toyota była jej sponsorem i partnerem.

Arctic Trucks

Trzonem oferty Arctic Trucks jest Hilux – dokładnie taki, jakiego użyto w wyprawie Top Gear. Dostępnych jest kilka poziomów modyfikacji. Podstawowy – Hilux 35 – to po prostu podniesiony o 40 mm Hilux z kołami o średnicy 33 cali. Już w wersji AT38 otrzymujemy większe o 3 cale opony, dodatkowy zbiornik paliwa, prześwit minimalny 30 cm oraz superwytrzymały system filtrów powietrza i paliwa. Topowa odmiana AT44 ma wzmocniony układ napędowy, największe z możliwych opon oraz całą listę wyposażenia wspomagającego kierowcę i załogę w trudnych warunkach. Hilux AT44 dojechał z bazy lotniczej Novo do Bieguna Południowego i z powrotem – przez całą Antarktykę. Wyprawa miała miejsce w latach 2008/2009

Na zamówienie wykonuje się konwersję Hiluxa na pojazd trzyosiowy, co pozwala zwiększyć jego maksymalną ładowność i zdolności terenowe. Na trzyosiowego Hiluxa można włożyć trzy tony ładunku, podczas gdy zbiorniki paliwa mają pojemność od 250 do 400 litrów. A co najlepsze – wszystkie trzy osie są napędzane. Hilux 6x6 również może zostać przygotowany w specyfikacji AT35, 38 lub 44.

W ofercie znajdują się też zestawy modyfikacji do licznych Land Cruiserów – od niezniszczalnej „siedemdziesiątki" aż po najnowsze modele J150 i J200. Na zamówienie przerabiany jest model Tacoma, a jego odbiorcą są głównie Kanadyjczycy mieszkający na północy. O ile po auto do pokonania całej Afryki trzeba udać się do Toyota Gibraltar Stockholdings, to aby zdobyć obydwa bieguny Ziemi, zwróćmy się do Arctic Trucks.