• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

Arctic Trucks

ArcticTrucks_logoChociaż firma Arctic Trucks przerabia różne samochody, to swoją renomę zdobyła dzięki terenowym Toyotom. A Toyota dzięki Arctic Trucks podbiła tereny, na których ruch samochodowy właściwie nie istnieje – nieprzyjazne lodowce Arktyki, Islandii i Spitsbergenu.

Samochody przygotowane przez Arctic Trucks dojechały w 2007 do magnetycznego bieguna ziemi w okolicach Bieguna Północnego. Ekspedycję zorganizowała ekipa brytyjskiego programu Top Gear, a Toyota była jej sponsorem i partnerem.

Arctic Trucks

Idealna taksówka

Niewielu producentów na świecie rozumie potrzeby taksówkarzy i oferuje samochody specjalnie przystosowane do celów zarobkowych - jest wśród nich oczywiście Toyota.

Model Comfort (w wersji z wydłużonym rozstawem osi nazywany Crown Comfort) pozostaje w produkcji bez zmian od piętnastu lat, co bardzo odpowiada konserwatywnej grupie odbiorców, jaką są taksówkarze. Samochód ten oferowany jest na rynku japońskim i kilku rynkach ościennych, m. in. w Hong Kongu. Bazuje na modelu Crown, jednak został przerobiony w taki sposób, ażeby móc lepiej pełnić służbę w zatłoczonych miastach azjatyckich.

Toyota Comfort

Toyota Gibraltar

Potrzebujesz samochodu do zastosowań specjalnych? Toyota Gibraltar zbuduje odpowiedni pojazd.

Toyota GibraltarOddział Toyoty na Gibraltarze od wielu lat zajmuje się sprzedażą pojazdów dla organizacji międzynarodowych, służb rządowych (zwłaszcza afrykańskich) i wszystkich odbiorców, którzy potrzebują auta zdolnego operować w najtrudniejszych warunkach. W prospekcie TGS nie padają zapewnienia o niezwykłym komforcie, doskonałym trzymaniu się drogi i supernowoczesnych rozwiązaniach z zakresu ekologii i bezpieczeństwa. Podkreślane są trzy cechy: prostota, niezawodność i skuteczność w każdej sytuacji.

Land Cruiser