• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

Provident w hybrydowym Yarisie

r.

We wrześniu 2012 r. podpisany został kontrakt między firmami Toyota Motor Poland i Provident Polska S.A. na zakup 79 egzemplarzy Toyoty Yaris Hybrid. Samochody będą wykorzystywane przez pracowników działu operacyjnego Providenta.

Yaris hybrid Amsterdam

Provident jest drugą firmą z dużą flotą pojazdów, która wybrała w Polsce samochody hybrydowe Toyoty. W maju 2012 roku odbyło się przekazanie floty Priusów dla firmy Janssen.

O wyborze Yarisów Hybrid przez Providenta zadecydowały dwa kluczowe argumenty:
- niski koszt utrzymania floty i eksploatacji pojazdów (rekordowo niskie zużycie paliwa w mieście 3.1 l/100 km, najwyższa bezawaryjność technologii hybrydowej, niskie koszty serwisowe),
- standardowa automatyczna skrzynia biegów, wyraźnie podnosząca komfort wykorzystania pojazdu w mieście.

Istotnym czynnikiem okazał się także ekologiczny charakter hybrydowych Toyot. Jak powiedział Bartłomiej Wiśniewski, kierownik działu floty samochodowej i telekomunikacji w Provident Polska S.A., „zakup hybrydowej Toyoty Yaris do floty korporacyjnej to bardzo dobre rozwiązanie nie tylko dla zoptymalizowania kosztów w stosunku do potrzeb, ale również do sprostania coraz większym potrzebom ekologicznym naszego środowiska. Firmy bardzo często patrzą na samochód tylko przez pryzmat ceny zakupu auta, a ta w przypadku hybrydy jest faktycznie nieco wyższa od modeli zasilanych tradycyjnym paliwem, zamiast odnieść się do całkowitych korzyści, jakie może odnieść organizacja, użytkując tego typu samochód."

Flota Providenta liczy łącznie 1300 samochodów. Odbiór aut został zaplanowany na początek 2013 roku.

"W firmie Provident znaleźliśmy bardzo świadomego swoich potrzeb partnera. Dobór wersji napędowej Yarisa został bardzo ściśle uzależniony od sposobu wykorzystania auta. Dlatego hybrydami będą jeździć kierowcy korzystający z auta służbowego zarówno w mieście, jak i na dłuższych trasach. To komfortowe rozwiązanie, które pozwoli szybko i w naturalny sposób wykazać zalety tej technologii zarówno po stronie kosztów jak i komfortu jazdy" - podkreśla Jacek Pawlak, prezydent Toyota Motor Poland.


Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież