• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

Toyota pierwsza w Fuji

r.

Zespół TOYOTA Racing zwyciężył w wyścigu 6h Fuji. Startując z pierwszego pola startowego, zapewnił swoim fanom niesamowite emocje wygrywając na rodzimej ziemi. To już trzecie zwycięstwo w tym sezonie FIA WEC.

2012-Toyota-TS030-LeMans

Toyota TS030 HYBRID (nr 7) była najszybsza podczas większości sesji treningowych, zwyciężając kwalifikacje i wykręcając najlepszy czas okrążenia podczas wyścigu.

Zwyciężając z przewagą 11.223 sek. Kazuki Nakajima stał się pierwszym Japończykiem który zwyciężył w jakimkolwiek wyścigu mistrzostw FIA od 1992 roku.

To już trzecie zwycięstwo zespołu Toyoty w tym sezonie – poprzednie były na torze Monza i Sao Paulo.

Przez cały wyścig Toyota walczyła z Audi (nr 1), w rezultacie pokonując niemiecką markę. Zwycięstwo tym ważniejsze, gdyż tor Fuji znajduje się jedynie kilka kilometrów od Higashi-Fuji Technical Centre, gdzie powstał system hybrydowy Toyoty.

Toyota znajdowała się na czele stawki od początku wyścigu – Alex Wurz po doskonałym starcie z Pole Position utrzymał prowadzenie na pierwszym zakręcie i pomału zaczął oddalać się od pozostałych zawodników.

Gorąco zaczęło się robić jednak po pierwszych zjazdach do boksów. Nicolas Lapierre zasiadł za kierownicą Toyoty TS030 HYBRID i wyjechał na tor na prowadzeniu. Jednak drobny błąd i wyjazd poza trasę skończył się spadkiem auta nr 7 na drugą pozycję.

Po drugim zjeździe na tankowanie (bez zmiany opon) Nicolas odzyskał prowadzenie. A w połowie wyścigu za kierownicą pojawił się Kazuki Nakajima.

Sytuację nieco uspokoił samochód bezpieczeństwa. Po jego zjeździe, Kazuki wykorzystał czysty tor przed sobą i rozpoczął serię najszybszych okrążeń.

Po trzech godzinach za kierownicą, wciąż utrzymując doskonałe czasy, Kazuki minął linię mety na pierwszy, miejscu, mając niewiele ponad 11 sekund przewagi nad Audi nr 1.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież