• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

Toyota TS030 HYBRID na Pole Position

r.

Z pierwszego miejsca wystartuje Toyota do wyścigu długodystansowego 6h Sao Paulo na torze Interlagos.

2012-Toyota-TS030-LeMans

Pierwsze Pole Position w historii TS030 HYBRID zdobył Alex Wurz, pokonując Audi R18 Ultra o 0,784 sekundy. To historyczna chwila – po raz pierwszy najlepszy czas okrążenia na kwalifikacjach wykręcił samochód z napędem hybrydowym (wyposażonym w specjalny kondensator magazynujący energię).

Na torze Interlagos wyznaczono 5 stref na których można odzyskiwać energię, która wykorzystana będzie później do poprawienia osiągów samochodu.

Alex Wurz: "Kwalifikacje były bardzo fajne. Spodziewaliśmy się twardej walki, zwłaszcza że samochód podczas porannych treningów zachowywał się nieco nerwowo. Ale cały zespół odwalił kawał dobrej roboty ze zmianą ustawień tuż przed startem kwalifikacji i samochód okazał się bardzo szybki. Nasz system hybrydowy jest niesamowity, daje wielkiego kopa przy wyjściu z zakrętu. Oczywiście, czeka nas całkiem długi wyścig, ale startowanie z pierwszego pola to wspaniałe uczucie i pokazuje, że nasz bolid jest bardzo konkurencyjny. Jestem optymistą, ale musimy pamiętać , że to nasz dopiero trzeci start. Nie będzie łatwo, nasi konkurenci na pewno przeprowadzą jutro frontalny atak."

Wyścig jutro o 18:00 polskiego czasu.

Oglądać go możecie na stronie http://www.fiawec.com

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież