• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

Toyota ustanawia rekord w Pikes Peak

r.

Toyota TMG EV P002 osiągnęła najlepszy czas dla samochodu elektrycznego podczas tegorocznego wyścigu górskiego Pikes Peak.

Pikes Peak 2012

Pikes Peak to najsłynniejszy wyścig górski na świecie. Trasa o długości blisko 20 km kończy się na wysokości 4300 metrów. W tym roku po raz pierwszy całą trasę pokryto asfaltem.

Toyota TMG EV P002 pokonała trasę w 10:15.380 – to nowy rekord trasy dla samochodu elektrycznego. Za kierownicą elektrycznego bolidu siedział japoński kierowca Fumio Nutahara.

Dodatkowo warto zaznaczyć, że Toyota TMG EV P002 znalazła się na 6-tym miejscu w klasyfikacji generalnej ze stratą około 30 sekund do zwycięzcy Rhysa Millena (Hyundai). Następne auto o napędzie elektrycznym – Mitsubishi – pokonało trasę Pikes Peak o 15 sekund wolniej niż Toyota.

Toyota TMG EV P002, bo takie oznaczenie ma wyczynowy model Toyoty przygotowany na wyścig Pikes Peak, to auto zbudowane na bazie Radicala wyposażone w 470 konny silnik elektryczny. Źródłem prądu dla EV P002 są baterie litowo-ceramiczne o pojemności 42 kWh. Auto ma 470 KM i imponujący moment obrotowy 900 Nm. W specyfikacji na ten wyścig, auto osiąga maksymalną prędkość 240 km/h.


Fot. Toyota Motorsport

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież