• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

Książę Monako testuje pierwszego seryjnego Priusa Plug-In

r.

Jego Wysokość Książę Monako Albert II odebrał kluczyki do pierwszego w Europie seryjnego samochodu Toyota Prius Plug-in Hybrid, którym będzie poruszał się po Księstwie przez najbliższe dwa miesiące.

ksiaze monaco prius

Nowy pojazd może wkrótce zastąpić standardowego Priusa, którego obecnie używa Jego Książęca Wysokość.

„Jesteśmy dumni z tego, że pierwszym w Europie seryjnym Priusem Plug-in Hybrid będzie jeździł Książę Monako" – mówi Didier Leroy, prezes i dyrektor generalny Toyota Motor Europe – „Cieszymy się, że w ramach naszej długotrwałej współpracy możemy przyczynić się do realizacji przedsięwzięć ekologicznych, zainicjowanych przez Jego Wysokość Księcia Alberta II."

W lutym 2012 r. rząd Monako z inicjatywy Księcia Alberta II wprowadził nowy system zachęt finansowych, którego celem jest promowanie pojazdów ekologicznych w Księstwie Monako. W ramach tego systemu samochody w pełni hybrydowe, emitujące poniżej 60 g dwutlenku węgla na kilometr, objęte są subsydiami w wysokości 5 500 euro, natomiast nabywcy pojazdów w pełni elektrycznych mogą liczyć na subsydia do 9 000 euro.

Zachęcając swoim przykładem, Jego Wysokość będzie używać do celów prywatnych Toyoty Prius Plug-in Hybrid – samochodu wyróżniającego się wyjątkowo niską emisją CO2 na poziomie zaledwie 49 g/km. Rozwiązania zastosowane w Priusie Plug-in Hybrid znacznie rozszerzają możliwości napędu Hybrid Synergy Drive® – akumulator litowo-jonowy zapewnia w trybie elektrycznym zasięg 25 km. Nowy Prius Plug-in Hybrid może również funkcjonować w trybie w pełni hybrydowym jak standardowy Prius, osiągając całkowity zasięg ponad 1200 km.

Akumulatory samochodu można naładować do pełna ze zwykłego gniazda elektrycznego w ciągu zaledwie 90 minut. Zasięg 25 km w trybie elektrycznym oraz 424 bezpłatne stacje ładowania dostępne na terenie Monako umożliwiają poruszanie się Priusem Plug-in Hybrid po całym obszarze Księstwa bez emisji dwutlenku węgla, tlenków azotu i cząstek stałych.

Toyota, jako lider technologii hybrydowej, legitymujący się sprzedażą ponad 4 milionów pojazdów z takim napędem, z radością przyjmuje działania Jego Wysokości Księcia Alberta II na rzecz promowania samochodów przyjaznych środowisku i uczynienia z Księstwa Monako światowego lidera w dziedzinie ekologicznej motoryzacji.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież