• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

Po Le Mans – wywiad

r.

Wywiad z Prezydentem TOYOTA Racing Team - Yoshiaki Kinoshita

2012 LeMans Kinoshita

Jakie są twoje wrażenia po pierwszym wyścigu zespołu TOYOTA Racing?

Było dosyć obiecująco, jednak koniec był rozczarowujący. Naszym marzeniem było znaleźć się na 1. miejscu i to, nawet przez chwilę było wspaniałe. Oczywiście, wypadek Anthonego był przerażający i on zmienił losy naszego wyścigu. Życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia, ciężko nam po tym wypadku było pracować podczas wyścigu. Niestety, samochód #7 dopadły problemy techniczne i musieliśmy wycofać go z wyścigu. To normalne, że musieliśmy się zmierzyć z pewnymi problemami technicznymi podczas wyścigu – nasz bolid jest bardzo młody, nie mieliśmy niestety okazji do przeprowadzenia pełnych testów, jednak był to dla nas smutny moment. Opuściliśmy Le Mans wiedząc co powinniśmy zmienić w przyszłych wyścigach. Jesteśmy jednak z siebie dumni – ekipa dała z siebie wszystko i chcę im podziękować za świetną pracę.

A jak sprawdził się system hybrydowy w Toyocie?

Po pierwsze, to wspaniałe osiągnięcie działu sportów motorowych i działu napędów hybrydowych by ta technologia pojawiła się w Le Mans. Jeżeli chodzi o osiągi, jesteśmy zadowoleni z tego, jak system hybrydowy wpływał na ogólną prędkość w wyścigu. Myślę, że udowodniliśmy że nasz pomysł jest podparty osiągami i musimy popracować jeszcze nad wytrzymałością.

Pomijając wynik Toyota Racing, silnik Toyoty poradził sobie doskonale...

Rebellion Racing, z silnikiem dostarczanym przez TMG świetnie sobie poradził i ukończył wyścig na 4. Pozycji. To doskonały wyniki i pragnę im złożyć moje gratulacja. Zespół odpowiedzialny za silniki TMG pracował bardzo ciężko i przygotował mocną i wytrzymałą jednostkę.

A jak przebiegała rywalizacja z Audi?

Nie wiedzieliśmy, czy uda nam się nawiązać jakąkolwiek walkę z Audi, więc bardzo nam się podobała bezpośrednia walka, dopóki trwała. Wielkie gratulacje dla Audi za ich zasłużone zwycięstwo. Le Mans to niespotykanie ciężki wyścig i odwalili kawał dobrej roboty. Audi było także bardzo otwarte i przyjacielskie, walka z nimi to była czysta przyjemność. Było zaszczytem uczestniczyć w ich przyjęciu po zwycięstwie i słyszeć słowa uznania od dr. Ulricha. Nie mogę się doczekać kolejnych wyścigów i wesołych chwil między nami.

Jakie więc są plany zespołu na pozostałą część sezonu?

Będziemy uczestniczyć w pozostałych wyścigach FIA World Endurance Championship jednym samochodem. To oznacza jeszcze pięć wyścigów w których będziemy zdobywać doświadczenie z naszym autem. Nasz cel jest prosty – chcemy pokazać się z jak najlepszej strony na każdym z wyścigów.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież