• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

Yaris produkowany we Francji będzie eksportowana do USA

r.

Toyota Motor Europe poinformowała, że od maja 2013 roku model Yaris produkowany w zakładach Toyota Motor Manufacturing France (TMMF), będzie eksportowany do USA, Kanady i Puerto Rico.

Yarisusa2012

Dostosowanie francuskiego zakładu do produkcji samochodów przeznaczonych na rynek północnoamerykański, będzie wymagało inwestycji w wysokości 8 milinów Euro. Amerykańskie Yarisy będą różniły się od tych znanych z Europy silnikiem (półtoralitrowa jednostka benzynowa), skrzynią biegów, tylnym zderzakiem, oraz szeregiem mniejszych modyfikacji.

Za ocean trafi 25 tysięcy miejskich Toyot rocznie. Będą to wyłącznie pojazdy wyposażone w silniki benzynowe.

– „Wybór TMMF jako dostawcy Yarisów na rynki Ameryki Północnej jest uznaniem dla najwyższej jakości produkcji europejskich zakładów" – mówi Makoto Sano, prezes TMMF – „To również ważne wydarzenie z biznesowego punktu widzenia, które wzmocni naszą pozycję na rynku krajowym."

Prezes i dyrektor generalny Toyota Motor Europe, Didier Leroy, komentuje: – „Eksport jednego z naszych globalnych modeli wytwarzanych w Europie ma wielkie znaczenie dla naszych europejskich zakładów i naszej globalnej wizji, która zapewnia Europie wiodącą pozycję na rynku małych i średnich samochodów."

Obecna generacja Toyoty Yaris miała swą europejską premierę latem ubiegłego roku, zaś w czerwcu 2012 do sprzedaży trafiła wersja z napędem hybrydowym. Od stycznia do maja tego roku sprzedaż Yarisów w Europie wzrosła w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego o 22%.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież