• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

Pierwsza w Polsce flota hybrydowych aut

r.

Toyota Motor Poland dostarczyła firmie Janssen Polska hybrydowe samochody Toyota Prius w liczbie 47 sztuk, które zastąpią w jej flocie konwencjonalne pojazdy innych producentów.

prius

Wizja stałego rozwoju firmy Janssen, partnera polskiej medycyny skupia się między innymi wokół produktu, ludzi oraz planety. Mierzymy i poprawiamy nasze osiągnięcia stosując najlepsze dostępne technologie. Od bardzo wczesnych etapów rozwoju nasi specjaliści oceniają wpływ produktów i samego procesu produkcyjnego na środowisko naturalne. Kierujemy się ekologicznym podejściem we wszystkich naszych działaniach. Szeroko zakrojone programy redukcji emisji zanieczyszczeń i CO2, a także zwiększania wykorzystania zielonej energii są wprowadzane we wszystkich firmach Johnson & Johnson, której Janssen jest częścią. Sama korporacja została wpisana na listę „World Wildlife Fund Climate Saver".

Dlatego też przy wyborze samochodów firmowych ogromne znaczenie miała dla firmy minimalizacja kosztów utrzymania floty i jej wpływu na środowisko naturalne. W obydwu dziedzinach Toyota Prius okazała się bezkonkurencyjna.

Prius, dzięki rewolucyjnemu, w pełni hybrydowemu napędowi Toyota Hybrid Synergy Drive, wyróżnia się wyjątkowo niskim zużyciem paliwa i znikomą emisją szkodliwych substancji. Średnie zużycie paliwa wynosi zaledwie 3,9l/100 km w cyklu mieszanym, a emisja CO2 tylko 89 g/100km.

Jak wynika z doświadczeń ubiegłorocznego rajdu Eco-Challenge, przy oszczędnym stylu jazdy możliwe jest zmniejszenie zużycia paliwa poniżej granicy 3 l/100km.

W przeciwieństwie do silników wysokoprężnych, wchodzący w skład napędu hybrydowego silnik benzynowy nie emituje cząstek stałych, wytwarza też znacznie mniej szkodliwych tlenków azotu.

Napęd hybrydowy oznacza także dla właściciela floty niższe koszty utrzymywania pojazdów i znacznie mniejsze zużycie materiałów eksploatacyjnych. Prius, dzięki wykorzystaniu podczas hamowania energii z układu hybrydowego, pozwala wydłużyć okresy wymiany klocków hamulcowych do 100 tys. km. Ponadto w hybrydowym napędzie Toyoty nie występują elementy znane z tradycyjnych silników, które wymagają obsługi serwisowej lub są narażone na awarie eksploatacyjne (brak tradycyjnego alternatora, rozrusznika, paska klinowego, filtrów DPF, bezobsługowa skrzynia biegów itp.). Sam silnik benzynowy w Toyocie Prius pracuje w tzw. cyklu Atkinsona, przez co jest o ok. 30% mniej obciążony niż silniki tradycyjne.

Konsekwencją takiej konstrukcji napędu hybrydowego Toyoty jest jego największa niezawodność spośród wszystkich dostępnych dziś źródeł i technologii napędu w motoryzacji. Prius, który znalazł już ponad 2.5 mln nabywców na świecie, od lat jest uznawany za najbardziej niezawodny samochód. Potwierdza to m.in. coroczny raport bezawaryjności TUV.

Janssen w Polsce ma wieloletnie doświadczenie i znaczące osiągnięcia w dostarczaniu polskim pacjentom leków innowacyjnych w takich obszarach jak: onkologia, hematologia, choroby centralnego układu nerwowego, choroby zakaźne, choroby immunologiczne oraz zdrowie kobiet.

Janssen wykorzystuje nowe technologie integrując różne aspekty opieki zdrowotnej, aby zapewnić skuteczniejsze i zindywidualizowane rozwiązania lecznicze w przyszłości. Z pewnością nowatorskie samochody Prius wpisują się w filozofię działania zarówno firmy Janssen jak i firmy Toyota.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież