• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

315 KM w GT-86

r.

Premiera GT-86 już niebawem, a na Nurburgringu pojawiła się już zmodyfikowana GT-86 o mocy 315 KM.

Gazoo-Toyota-GT-86-Sports-FR

O ile fani Toyoty z entuzjazmem czekają na premierę sportowej GT-86, jednak pojawiają się głosy, że 200 KM to nieco za mało jak na sportowy wóz.

Gazoo Racing, nadworny tuner Toyoty zaprezentował swój najnowszy projekt – bazujący na GT-86 model o nazwie Sports FR. Standardowy silnik bokser o pojemności 2.0 uzupełniony został o turbosprężarkę i kompresor. Dzięki czemu moc z 200 KM wzrosła do 315 KM a maksymalny moment obrotowy wzrósł z 205 Nm do 421 Nm.

Sports FR wyposażony specjalnie zaprojektowany pakiet aerodynamiczny – zawiera nowe zderzaki, błotniki, progi oraz tylny spojler.

W Sports FR zastosowano 18 calowe obręcze. Przednie opony mają rozmiar 245/40 a tylne 265/35. Toyotę wyposażono także w wzmocnione hamulce oraz zmodyfikowane zawieszenie.

Wewnątrz, Sports FR wyposażono w nową sportową kierownicę (pozbawioną poduszki powietrznej), kubełkowe fotele z przodu. Usunięto również tylne siedzenia – na ich miejscu pojawiła się klatka bezpieczeństwa. Jak twierdzi Gazoo Racing, waga Toyoty wzrosła jedynie o 30 kg.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież