• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

Nowe samochody koncepcyjne w Pekinie

r.

Na rozpoczynającym się dziś 12. Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym w Pekinie Toyota Motor Corporation (TMC) prezentuje 38 modeli, zarówno seryjnych, jak i koncepcyjnych, w tym dwie światowe premiery.

Toyota Dear Qin hatchback concept

Pierwsza z premierowych konstrukcji to Yundong Shuangqing, czyli samochód z napędem hybrydowym stworzony specjalnie dla miejscowego rynku. Układ napędowy tego modelu projektowano w centrum badawczo-rozwojowym Toyota Motor Engineering & Manufacturing (China) Co., Ltd. w Changshu, czyniąc model jedynym samochodem hybrydowym zaprojektowanym i planowanym do produkcji w Chinach.

Słowo Yúndòng oznacza po chińsku „ruch nad chmurami" (obecne hasło Toyoty w Chinach), zaś shuāngqíng to termin określający hybrydowy, benzynowo-elektryczny napęd pojazdu.

Drugą nowością Toyoty jest kompaktowy model Dear Qin – samochód koncepcyjny o dwóch wersjach nadwoziowych (sedan i hatchback), skierowany do nowych grup klientów Toyoty w Chinach.

Przy coraz bardziej wyrafinowanych potrzebach Chińczyków, Toyota prezentuje także model o nazwie 86 (w Europie GT 86), zapewniający maksimum radości z prowadzenia kompaktowy samochód sportowy z napędem na tylną oś.

Na stoisku Toyoty uwagę zwraca również seria samochodów Welcab, fabrycznie dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, oraz prezentowane wcześniej w Japonii, USA, oraz Europie modele z innowacyjnymi źródłami napędu.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież