• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

Toyota FT-Bh w pełnej krasie

r.

Od kilku tygodni przeciekały do nas informacje o nowym prototypie Toyoty, jaki miał być zaprezentowany w Genewie. Dziś nastąpiło jego oficjalne odsłonięcie.

FT Bh caly

Toyota FT-Bh to niewielkie auto w rozmiarze Yarisa – jego długość to 3,985 mm, szerokość - 1,695 mm. Jednak samochód jest znacznie bardziej ekonomiczny od konkurentów, głównie dzięki aerodynamicznemu nadwoziu oraz zastosowanym materiałom, które pozwoliły na redukcję masy.

Już sama nazwa tego stworzonego w Japonii auta koncepcyjnego sugeruje jego przeznaczenie: FT to skrót od Future Toyota (Toyota przyszłości), B – nazwa segmentu, a „h" oznacza oczywiście napęd hybrydowy.

Didier Leroy, Prezydent Toyota Motor Europe, prezentując samochód powiedział, "Ten koncept pokazuje, co możemy osiągnąć gdy każdy element samochodu zostanie specjalny zaprojektowany w celu obniżenia emisji spalin."

Osiągi
Dzięki obniżonej wadze i opływowemu nadwoziu, niskim oporom toczenia i wydajnemu napędowi, FT-Bh jest w stanie osiągnąć spalanie rzędu 1,75l/100 km i emisję CO2 rzędu 49g/km.

Design
Jeżeli chodzi o projekt nadwozia, stworzono go w oparciu o filozofię "Ecomotion" – całe nadwozie FT-Bh pokazuje nowe podejście do projektowania samochodów. Główne elementy pojazdu, takie jak dach uformowano, by pokazać możliwości rozciągania współczesnych materiałów pomiędzy kluczowymi punktami mocowania – oddaje to wizualnie ich ultra lekką naturę.

Przód Toyoty FT-Bh nawiązuje do projektów współczesnych modeli – nisko umieszczony grill, duża maska i przednie światła przeniesione na skrzydła błotników. Bardzo cienkie słupki powiększają oszkloną powierzchnię i pozwalają poczuć większą przestrzeń wewnątrz pojazdu.

Technologia
FT-Bh to kolejny krok w rozwoju technologii hybrydowej. Samochód posłuży za studium nad coraz to niższym zużyciem paliwa, które może zostać osiągnięte dzięki dwóm różnym typom napędu – hybrydzie z paliwem CNG (emisja CO2 – 38g/km) lub wersji Plug in Electric Hybrid (19g/km).

FT-Bh poraża także niską wagą – 768kg – mniej niż Yaris! Co ciekawe, mimo futurystycznych kształtów wszystkie materiały użyte w tym koncepcie są już używane przez Toyotę. Oznacza to, że niską wagę uzyskano, nie korzystając z drogich i egzotycznych technologii takich jak na przykład włókno węglowe.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież