• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

Toyota Yaris Hybrid – Rewolucja w segmencie B

r.

Toyota Yaris Hybrid, dzięki wyjątkowym parametrom hybrydowego zespołu napędowego, będzie rewolucyjnym pojazdem w segmencie aut miejskich. Z emisją CO2 na poziomie zaledwie 79 g/km wyznacza nowy standard dla wszystkich samochodów korzystających z silnika spalinowego.

yaris hsd naped

Rekordowo niska emisja CO2 idzie w parze z bardzo dobrymi osiągami. Yaris Hybrid rozwija moc 100KM, które w połączeniu z automatyczną skrzynią biegów dostarczają doskonałych wrażeń z jazdy.

Zespół napędowy Yarisa Hybrid umożliwia pokonywanie dłuższych dystansów tylko przy wykorzystaniu silnika elektrycznego. System hybrydowy został zoptymalizowany do pracy w najbardziej efektywny sposób, z pierwszeństwem wykorzystania silnika elektrycznego przed spalinowym.

Pomiary własne Toyoty przeprowadzone na drogach europejskich najlepiej ilustrują możliwości Yarisa Hybrid. Z rzeczywistych danych testowych wynika, że średnio 66% czasu i 58% dystansu Yaris Hybrid pokonał wykorzystując wyłącznie silnik elektryczny, a więc nie zużywając paliwa i nie emitując spalin (Zero Emissions).

Yaris Hybrid będzie kolejnym krokiem Toyoty w upowszechnianiu technologii hybrydowej w Europie. Dzięki atrakcyjnej cenie, najmniejszy samochód hybrydowy koncernu będzie konkurował z pojazdami innych marek wyposażonymi w silniki Diesla, oferując najnowocześniejszą i najbardziej niezawodną technologię oraz wyjątkowe wyposażenie na tym samym, lub niższym poziomie cenowym. Dzięki temu Yaris Hybrid będzie najbardziej dostępnym samochodem hybrydowym w Europie.

W polskich salonach Toyoty Yaris Hybrid zadebiutuje w połowie 2012 roku.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież