• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

Skład Toyoty na 24h Le Mans

r.

Poznaliśmy już skład zespołu Toyoty na wyścig 24h Le Mans – na torze pojawią się dwie hybrydowe Toyoty TS030.

Toyota-2012-Le-Mans

O ile skład pierwszej poznaliśmy już kilka tygodni temu, podczas pierwszej prezentacji bolidu, o tyle skład drugiej ekipy nie był jeszcze znany. Od dziś już wszystko wiemy!

W pierwszym samochodzie, który wystartuje w 24h Le Mans z numerem 7 zasiądą Alex Wurz, Nicolas Lapierre i Kazuki Nakajima.

W drugim samochodzie (numer 8) zasiądą Anthony Davidson, Hiroaki Ishiura i Sébastien Buemi.

Jak widzicie, Toyota poważnie myśli o odniesieniu sukcesu w tym prestiżowym wyścigu – zarówno Alex Wurz jak i Anthony Davidson to doświadczeni kierowcy, którzy nie raz już startowali w Le Mans i innych wyścigach długodystansowych, Sébastien Buemi ma za sobą starty w F1.

Anthony Davidson: „Niezmiernie się cieszę, że staję się członkiem ekipy TOYOTA Racing i z niecierpliwością czekam na mój start w tegorocznym Le Mans. Uczestnictwo w 24h Le Mans to zawsze niezwykle emocjonujące przeżycie, ale start w Le Mans samochodem z napędem hybrydowym to dopiero prawdziwa przygoda. Słyszałem wiele o hybrydowym TS030 i jego zaawansowaniu techonologicznym i nie mogę się już doczekać, by sprawdzić jak napęd hybrydowy sprawdzi się w praktyce. Wiem, że w tym roku jedziemy tam przede wszystkim by zdobyć doświadczenie, ale wierzę, że Toyota Racing ma wielki potencjał, którym zaskoczy całe Le Mans."

Hiroaki Ishiura: „To dla mnie wielka szansa, by spełnić w końcu moje życiowe marzenie – wystartować w 24h Le Mans. Przez ostatnie kilka lat uczestniczyłem w wielu wyścigach długodystansowych, więc doskonale znam charakterystykę tego typu rywalizacji, jednak po skali i prędkości ach jakie osiągane są w Le Mans oczekuje wielkich przeżyć. Znam już trochę TS030, bo testowałem to auto w czasie pierwszej prezentacji – właściwie byłem pierwszą osobą, która zasiadła za jego kierownicą. Auto wygląda świetnie i ma ogromny potencjał. Już nie mogę się doczekać startu w Le Mans."

Sébastien Buemi: „Jestem niezmiernie dumny, że zostałem kierowcą TOYOTA Racing właśnie w Le Mans – jednej z największych ikon sportów motorowych na świecie. Cieszę się także, że wystartuję w zepole Toyoty – od dziecka jestem związany z tą marką, bo mój dziadek był dealerem Toyoty przez ponad 40 lat. Fascynujący będzie start w aucie hybrydowym. Cieszę się, że Toyota rozwija tę technologię, myślę że właśnie hybrydy to przyszłość motoryzacji. Jeździłem już w swoim życiu hybrydami – pierwszą i drugą generacją Priusa – ale TS030 to będzie coś zupełnie innego. Nie mogę się doczekać, aż usiądę za kółkiem – samochody LMP1 są bardzo szybkie."

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież