• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

TS030 na podbój Le Mans

r.

Kilka dni temu prezentowaliśmy pierwsze zdjęcia wyścigowej Toyoty TS030 jaka ma wystartować w 24h Le Mans. Dziś mamy nieco więcej informacji i zdjęć.

Toyota-2012-Le-Mans

TS030 to nowy wyścigowy bolid Toyoty, jaki przygotowywany jest do wyścigów długodystansowych. Pierwszy start TS030 planowany jest na 5 maja 2012 (wyścig 6h Spa-Francorchamps). Oczywiście, głównym celem Toyoty jest słynny 24h Le Mans.

Toyota TS030 wyposażona jest w 3,4 litrowy silnik benzynowy V8 połączony z napędem hybrydowym. Co ciekawe, dopiero po pierwszych testach wybrany zostanie rodzaj napędy hybrydowego jaki zostanie zainstalowany w finalnej wersji samochodu. Póki co, rywalizują ze sobą dwa koncepty – elektryczny napęd na przód (firmy Aisin AW) lub napęd na tył stworzony przez odwiecznego partnera Toyoty – firmę Denso.

W wyścigach Toyota planuje wystawienie dwóch samochodów TS030. Póki co wiemy, kto zasiądzie za kierownicą pierwszej z nich – będzie to doświadczona ekipa: Alex Wurz, Nicolas Lapierre i Kazuki Nakajima. Skład załogi drugiej Toyoty TS030 będzie ogłoszony w późniejszym terminie.

Dane techniczne TS030

Zobaczcie historię Toyoty w Le Mans.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież