• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

Zmodernizowany Land Cruiser V8

r.

Czy da się ulepszyć ideał? Toyota twierdzi, że owszem i przedstawia ulepszonego Land Cruisera V8.

Land Criuser V8 2012

Land Cruiser V8 otrzymał nieco zmodernizowany przód – pojawiły się nowe ksenonowe światła oraz LEDy do jazdy dziennej. Auto wyposażono w czarne relingi, chromowane listwy ozdobne oraz nowe 20 calowe alufelgi. Zmodyfikowano także nieco tylne światła a w bocznych lusterkach pojawiły się kierunkowskazy w technologii LED.

Wewnątrz zmiany głównie obejmują nowe, klimatyzowane i podgrzewane fotele przednie, nową lodówkę, podgrzewaną kierownicę oraz drobne zmiany w kolorystce i wyglądzie poszczególnych elementów.

W terenie

Zmiany doprowadziły do powstania współpracujących ze sobą systemów ułatwiających prowadzenie i poprawiających zachowanie w terenie.

Nowe oraz ulepszone systemy to między innymi:
- System Turn Assist (Asystent skrętu kół) – zmniejsza promień skrętu samochody podczas pokonywania ciasnych zakrętów.
- Crawl Control (Kontrola pełzania) – z pięcioma różnymi prędkościami do pokonywania wzniesień.
- Multi-terrain Select (Wybór terenu) – pięć różnych trybów działania, dla różnych rodzajów terenu.
- Multi-terrain Monitor (Monitor terenu) – system kamer umożliwiający obserwację sytuacji wokół całego samochodu.
- Variable Flow Control power steering (Aktywne wspomaganie kierownicy) –wspomaganie kierownicy ze specjalnymi ustawieniami dla jazdy terenowej.

Silnik

Land Cruiser V8 wyposażony jest w ten sam silnik Diesla (V8) o pojemności 4,5 litra co dotychczas. Zmieniono jednak jego nastawy, tak by spełniał wymagania normy Euro 5. W samochodzie zainstalowano DPF (filtr cząstek stałych) i nowe wtryskiwacze paliwa w układzie common rail. Moc maksymalna to 268 KM (3600 rpm), maksymalny moment obrotowy to 650Nm (od 1600 do 2800 rpm).

Toyota Touch Pro

Modernizacja nie mogła nie objąć także system multimedialnego. W Toyocie Land Cruiser V8 pojawi się więc system Toyota Touch Pro z radiem, kamerą cofania oraz Bluetooth. System wyposażony będzie w dotykowy ekran LCD o przekątnej 8 cali. Połączenie z telefonem umożliwiać ma ściągnięcie książki telefonicznej, odbieranie i wysyłanie SMS (za pomocą obsługi głosowej) i obsługę skrzynki email. System po podłączeniu do telefonu z internetem, ma także korzystać z usług Google – takich jak informacje o natężeniu ruchu. Niestety, nie wiemy, które z tych usług dostępne będą w Polsce.

Zobaczcie nasz test Toyoty Land Cruiser V8

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież