• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

Toyota testuje przed Le Mans

r.

Informowaliśmy już, że Toyota w tym roku wystartuje w słynnym 24h wyścigu w Le Mans. Mamy pierwsze zdjęcia bolidu.

Le Mans 2012 1

W tym roku Toyota ponownie wyrusza na podbój słynnego wyścigu długodystansowego – 24h Le Mans. Poprzednie próby, pod koniec lat 90tych nie zakończyły się pełnym sukcesem – Toyota GT-One uplasowała się na drugim miejscu w Le Mans w 1999 roku, później Toyota wycofała się z tego wyścigu i rozpoczęła prace nad programem startów w F1.

W tym roku w słynnym 24h Le Mans ponownie wystartuje bolid Toyoty. Innowacją będzie zastosowanie napędu hybrydowego. Jak to się sprawdzi, przekonamy się w czerwcu. Póki co, rozpoczęły się już pierwsze testy hybrydowej Toyoty. Bolid przygotowany będzie przez Toyota Motorsport GmbH, czyli spółkę odpowiedzialną między innymi za przygotowanie aut rajdowych Toyoty czy bolidów F1.

Jednocześnie warto przypomnieć, że bolid Rebellion napędzany silnikiem Toyoty był w 2011 roku najszybszym autem napędzanym silnikiem benzynowym w 24h Le Mans. I pamiętajmy, że wielokrotny zwycięzca Le Mans – zespół Peugeot wycofał się w tym roku z wyścigu. Na polu boju pozostało już tylko Audi – czy uda się Toyocie zwyciężyć w pierwszym starcie?

Zobaczcie historię startów Toyoty w wyścigu Le Mans.

Le Mans 2012 2

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież