• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

Prius Camper

r.

Powiedzmy sobie szczerze, wiele rzeczy w życiu widzieliśmy, ale ten szalony pomysł przerósł nawet nas – przestawiamy Priusa w wersji Camper.

Toyota-Prius-Camper

Firma Campinn podczas autosalonu w Tokio (Tokyo Motor Show 2012) przedstawiła ciekawe auto – Toyotę Prius przerobioną na samochód kempingowy. Już na pierwszy rzut oka widać, jak bardzo zmodyfikowany Prius różni się od standardowego – na tył i dach nałożona plastikową nakładkę, przydłużającą auto i podnoszącą jego wysokość. Zmiany jeżeli chodzi o nadwozie nie są wielkie (z tego co widzimy) – praktycznie wymontowano klapę bagażnika i światła tylne przeniesiona na moduł kempingowy.

Z tyłu zastosowano pełnowymiarowe drzwi. Zamiast tylnej kanapy i bagażnika mamy spore, dwuosobowe łóżko. Dodatkowo pojawił się kawałek miejsca, gdzie możemy stanąć i np. się przebrać. Na górze również przygotowano łóżko, jednak wydaje się nieco mniejsze i mniej wygodne niż te na dole. Najważniejsze jednak, że w trakcie jazdy, górne łóżko możemy wykorzystać jako bagażnik.

Nie oszukujmy się, Prius w wersji auta kampingowego wygląda fatalnie. Ale nie o to chodzi – podoba nam się pomysł i to, że ktoś odważył się ten pomysł zrealizować...

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież