• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

Hybrydowy Yaris w Genewie

r.

Nie ustaje inwazja Yarisa na świat. Wczoraj Yaris dotarł do finału COTY 2012, dziś dowiadujemy się jego hybrydowej odmianie, która trafi na rynek jeszcze w tym roku.

Toyota-Yaris-Hybrid

Oficjalną premierę Toyota Yaris Hybrid będzie miała podczas salonu samochodowego w Genewie (już w marcu tego roku). Nie wiemy jeszcze, kiedy model ten trafi do sprzedaży.

Jednak ujawniono kilka informacji o hybrydowym Yarisie. Napędzany będzie za pomocą podobnego napędu jak w Priusie, jednak silnik będzie miał pojemność 1.5 litra (w Priusie silnik spalinowy ma pojemność 1.8 litra). Wraz z silnikiem elektrycznym, cały układ hybrydowy w Toyocie Yaris ma generować moc 98 KM. Toyota zapewnia, że cały układ napędu hybrydowego zastosowany w Yarisie ma być o 20% lżejszy, niż ten znany z Priusa.

Co najważniejsze, mimo zastosowania baterii i całego napędu hybrydowego, wnętrze Toyoty Yaris Hybrid jest tak samo przestronne, jak to z normalnego Yarisa (dotyczy to także bagażnika).

Z wyglądu Yaris Hybrid odróżniać się będzie nieco innym przednim zderzakiem i atrapą. Z tyłu zobaczymy nieco zmodyfikowane światła.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież