• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

NS4 ujawniony

r.

W Detroit Toyota przedstawiła swój najnowszy samochód koncepcyjny – NS4.

Toyota-NS4

Niestety, nie będzie to długo oczekiwany następca Supry, jak wcześniej przypuszczaliśmy. Toyota NS4 to futurystyczne auto z nadwoziem sportowego sedana, wyposażone w napęd typu Plug-In Hybrid (czyli hybrydowy z możliwością doładowania akumulatorów z gniazdka sieciowego i przez kilkadziesiąt kilometrów jazdy z wykorzystaniem wyłącznie napędu elektrycznego).

Warto zwrócić uwagę na styl w jakim zaprojektowano NS4 – tak prawdopodobnie będą wyglądały Toyoty w przyszłości. Z przodu mamy spory wlot powietrza w kształcie trapezu, a pokrywa maski wytłoczona jest w kształcie trójkąta. Podobają się nam przednie światła o futurystycznym kształcie, z jakby brwiami prawie że schodzącymi się na środku maski. Z boku porażają niewielkie lusterka – można się domyśleć, ze zawierają w sobie jedynie kamery obserwujące otoczenie wokół samochodu. Tył wyraźnie nawiązuje do sportowych ambicji modelu GT 86, a wąskie światła nadają mu jedynie dynamizmu. Patrząc z boku, zobaczymy jak fantastyczną linię ma bagażnik w Toyocie NS4 – naprawdę, można się w niej zakochać. Bardzo podoba nam się dyskretnie zintegrowany z pokrywą bagażnika spoiler.

Patrząc z boku, Toyota NS4 wydaje się autem wręcz jednobryłowym, mimo że nie jest to Van, ale sedan o sportowym zacięciu. Podobają nam się też wielkie i bardzo awangardowo zaprojektowane felgi. Wnętrze Toyoty NS4 to istny kosmos – pozbawione praktycznie przycisków i pokręteł, wyposażone w ogromny ekran na środku. Rolę prędkościomierza także spełnia wielofunkcyjny ekran LCD. Podobają nam się też te niespotykane fotele i panoramiczny dach.

Zresztą, sami zobaczcie na zdjęciach jak wygląda Toyota NS4 – słowa tego nie opiszą.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież