• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

Wywiad z Jackiem Pawlakiem

r.

Jacek Pawlak, dotychczasowy szef sprzedaży Toyota Motor Europe został nowym Prezydentem Toyota Motor Poland.

Jacek Pawlak TMP

Z tej okazji, w ostatnim numerze tygodnika Motor pojawił się wywiad z Jackiem Pawlakiem. Zobaczcie sami, o czym opowiedział dziennikarzowi Motoru nowy Prezydent Toyota Motor Poland.

Motor: Od stycznia 2012 r. zostanie Pan szefem Toyota Motor Poland. Takie stanowiska w japońskich koncernach, i to nie tylko motoryzacyjnych, zazwyczaj powierza się Japończykom. Co zdecydowało o Pana wyborze?

Jacek Pawlak: Odbieram to jako wyraz zaufania dla mnie oraz pracowników Toyota Motor Poland, którzy przez ostatnie lata budowali pozycję firmy.

Motor: W połowie 2012 r. w salonach zadebiutuje auto GT 86. Czy będzie to początek zmiany wizerunku marki?

Jacek Pawlak: Toyota GT 86 to pokaz możliwości producenta i jednocześnie powrót do tradycji oraz sportowych modeli takich jak Celica, Supra czy MR2. Zapowiedzią zmian w Toyocie jest też nowy Yaris, który pojawi się w wersji z napędem hybrydowym.

Motor: Jak prognozuje Pan sprzedaż aut w Polsce w 2012 r.?

Jacek Pawlak: Mijający rok był bardzo trudny dla całej branży, ale bez zmian w systemie podatkowym kolejne lata nie będą lepsze. Aby to zmienić, niezbędne jest zastąpienie akcyzy podatkiem zachęcającym do zakupu nowoczesnych aut oraz wprowadzenie pełnego odpisu VAT-u dla firm na samochody służbowe.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież