• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

Toyota wygrywa w rankingu klientów flotowych

r.

Modele Toyoty uzyskały najlepsze wyniki w badaniu Fleet Operator Attitude Survey w Wielkiej Brytanii. Menadżerowie flot ocenili Toyotę najwyżej spośród wszystkich marek.

prius

W badaniu przeprowadzonym przez brytyjski instytut badania rynku motoryzacyjnego Sewells wzięli udział fleet menadżerowie, czyli osoby odpowiedzialne za zakup i eksploatację samochodów w firmach.

Jak pokazały wyniki, najważniejszym kryterium, które biorą pod uwagę firmy w Wielkiej Brytanii przy zakupie nowego samochodu, są jakość i niezawodność, oraz koszty przeglądów i napraw. Modele Toyoty znalazły się na czołowych pozycjach pod względem jakości i niezawodności, oraz pokonały wszystkich konkurentów marek popularnych pod względem kosztów eksploatacji.

Jak przyznaje Hubert Stańczyk, kierownik sprzedaży korporacyjnej w Toyota Motor Poland, takie oceny Toyoty na rynku brytyjskim nie są zaskoczeniem. Toyota również w Polsce cieszy się opinią samochodu nie tylko niezawodnego, co potwierdzają wyniki badań TUV, lecz także charakteryzującego się niskim całkowitym kosztem eksploatacji.

„Toyoty jako pojazdy dla floty sprawdzają się lepiej od innych marek z trzech powodów: mimo niższego niż w przypadku konkurencji rabatu w momencie zakupu, Toyota odpłaca się wyraźnie wyższą ceną odsprzedaży po okresie eksploatacji w firmie. Po drugie, są pojazdami najmniej awaryjnymi, co potwierdzają nie tylko nasi klienci flotowi, w tym wracający do Toyoty po przygodach z innymi markami, ale także niezależne instytuty badawcze z Niemiec. Po trzecie charakteryzują się bardzo niskim zużyciem paliwa. A to przy dzisiejszych cenach paliw na stacjach w naturalny sposób zachęca do wyboru bardzo oszczędnych pojazdów hybrydowych Toyoty".

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież