• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

Toyoty wciąż przewodzą w rankingu TÜV

r.

Toyota po raz kolejny okazała się najlepszą marką pod względem długoterminowej niezawodności i jakości pojazdów.

prius

Takie wnioski wysnuć można z raportu TÜV na rok 2012, w którym aż 19 modeli Toyoty zajęło miejsca w pierwszej dziesiątce w pięciu kategoriach wieku pojazdów.

Toyota Prius po raz kolejny okazała się najlepsza w kategorii pojazdów mających od dwóch do trzech lat, ujawniając jakiekolwiek symptomy usterek jedynie w 1,9% przypadków (spadek z 2,2% w wydaniu 2011). W tej samej kategorii drugie miejsce zajęła Toyota Auris, kontynuując dobre wyniki z poprzedniego roku.

Wśród pojazdów w wieku od czterech do pięciu lat, Toyota Prius znalazła się na drugiej pozycji ze wskaźnikiem usterkowości 3,3%. Dobre miejsca zajęły również Toyota RAV4 (4), Corolla Verso (6) i Avensis (10). W rankingu wyróżniły się także Toyota Yaris i Corolla, które uzyskały dobre wyniki w wyższych kategoriach wiekowych.

Raport, publikowany co roku 6 grudnia przez niemiecką organizację nadzoru technicznego TÜV, podsumowuje wyniki obowiązkowych okresowych badań technicznych około ośmiu milionów pojazdów, przeprowadzonych w niemieckich stacjach diagnostycznych od lipca 2010 r. do czerwca 2011r.

Kontynuacja sukcesów Toyoty w rankingu TÜV potwierdza rzeczywistą niezawodność i ogólną jakość pojazdów wszystkich modeli, a w szczególności samochodu opartego na hybrydowej technologii Toyoty, która trafia na rynek w coraz większej liczbie modeli podstawowych.

W przyszłym roku w Europie zadebiutuje rodzina samochodów Toyota Prius, obejmująca szereg pojazdów stworzonych z myślą o szerokim spektrum użytkowników, w tym nowy model Toyoty Prius na rok 2012, siedmiomiejscowy Prius+ oraz Prius Plug-in Hybrid. Ofensywa wprowadzenia tej technologii do podstawowych modeli Toyoty, rozpoczęta w roku 2010 premierą hybrydowej wersji Toyoty Auris, będzie w przyszłym roku kontynuowana – w pierwszej połowie roku 2012 zadebiutuje Yaris Hybrid.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież