• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

Avensis BTCC

r.

Toyota coraz silniej angażuje się w sporty motorowe. Po projekcie startów w Le Mans, pojawił się nowy Avensis w wersji BTCC.

avenbtcc

BTCC to skrót od British Touring Car Championship, czyli Brytyjskie Mistrzostwa Samochodów Turystycznych. W tej popularnej na wyspach dyscyplinie sportów motorowych startują takie samochody jak Honda Civic, Ford Focus, Seat Leon, Vauxhall Vectra, Chevrolet Cruze czy Toyota Avensis.

Podczas ostatniego wyścigu na torze Silverstone, zespół GPR Motorsport zaprezentował nową wyścigówkę, która powstała na bazie Toyoty Avensis po liftingu (auto zaprezentowano po raz pierwszy na salonie we Frankfurcie).

Jak twierdzi Gary Blackham z GPR Motorsport:

„Mamy teraz znacznie polepszony przepływ powietrza wokół przodu pojazdu, co pomoże nam w lepszym chłodzeniu silnika i tym samym poprawi jego osiągi dzięki większej ilości powietrza opływającego intercooler. Ale nowa wyścigówka to nie tylko przeprojektowany przód samochodu – uwzględniliśmy nasze obserwacje z tego sezonu, więc pod poszyciem znajdziecie dużo więcej innowacji."

Zupełnie nowy wyścigowy Avensis, wystawiony w paddocku Silverstone przyciągał nie tylko tłumy kibiców. Także zespoły z zainteresowaniem przyglądały się nowemu pojazdowi, zastanawiając się czy może nie wystartować z Toyotą w przyszłym sezonie. Jazdy testowe nowego Avensisa rozpoczną się już wkrótce.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież