• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

Toyota w Le Mans

r.

Oddział Toyoty odpowiedzialny za sporty motorowe ogłosił, iż w 2012 roku zespół wystawi samochód w słynnym wyścigu - 24h Le Mans.

TOYOTA-LMP1-HYBRID

Póki co, informacje o starcie Toyoty w Le Mans są dosyć skąpe. Wiemy, że Toyota wystawi swój samochód w najszybszej klasie – LMP1. Zgodnie z wieloletnią już tradycją promocji napędów hybrydowych, Toyota wystawi w tej klasie auto z takim właśnie napędem. Silnik oczywiście benzynowy – co w świetle wieloletniej już dominacji diesli w Le Mans wydaje się ruchem dosyć ryzykowanym.

Toyota pod koniec lat 90tych próbowała już swoich sił w Le Mans. Skonstruowany wtedy przez Toyota Motorsport model GT-One był dosyć szybki, lecz nie miał szczęścia w wyścigu. W 1998 dwie Toyoty GT-One uległy wypadkom i w rezultacie wyścig ukończył jeden bolid na 9tym miejscu. Rok później oczekiwania były znacznie większe, lecz na skutek awarii opony samochód, który przewodził w wyścigu ukończył go na drugim miejscu.

Przypominamy też, że auta z silnikami Toyoty startowały w tegorocznym Le Mans także w klasie LMP1, wystawione przez zespół Rebellion. Nie udało im się pokonać Audi i Peugeota, lecz były najlepsze pośród aut z silnikami benzynowymi.

Źródło: Carscoop

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież