• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

Sukces Dni Otwartych Yarisa

r.

W dniach 24-25 września br. odbyły się Dni Otwarte najnowszej Toyoty Yaris, podczas których w 63 salonach na terenie całej Polski zadebiutowała trzecia generacja długo oczekiwanego modelu.

yaris2011

 

Polska jest jednym z pierwszych krajów w Europie, w których nowy Yaris trafia do sprzedaży. Było to możliwe dzięki olbrzymiej popularności poprzednich generacji modelu: łącznie Polacy kupili od 1999 roku ponad 115 tysięcy egzemplarzy Yarisów I i II.

Zupełnie nowa, trzecia generacja rozbudziła olbrzymie zainteresowanie atrakcyjną stylizacją nadwozia, bogatym i innowacyjnym w swoim segmencie samochodów wyposażeniem, oraz atrakcyjnymi cenami (od 39 900 zł).

Od początku Dni Otwartych salony Toyoty w całej Polsce były licznie odwiedzane przez Klientów zainteresowanych nowym modelem. Przez cały weekend dilerów odwiedziło ponad 20 tys. osób.

O sukcesie premiery Yarisa w Polsce świadczy duża liczba zebranych zamówień na nowy model (kilkaset sztuk w dwa dni), oraz wysoki udział najlepiej wyposażonych wersji. Zgodnie z założeniami, najczęściej wybieraną przez Polaków wersją wyposażenia nowego Yarisa miał okazać się poziom SOL, cechujący się najbardziej korzystnym stosunkiem wyposażenia do ceny (kamera cofania, system multimedialny Toyota Touch, Bluetooth, 7 poduszek powietrznych, VSC etc.)

Po pierwszych dniach sprzedaży to założenie się potwierdziło. 49% zamówionych egzemplarzy to właśnie wersja SOL, jednak aż 34% to wersje jeszcze lepiej wyposażone: Dynamic i Prestige. Dodatkowo, wśród samochodów wyposażonych w system multimedialny Toyota Touch, aż 35% Klientów zdecydowało się dokupić moduł Touch & Go, zawierający system nawigacji satelitarnej, funkcji internetowych, oraz dodatkowych aplikacji.

Pozostałe wersje (Terra i Luna) będą wybierane najczęściej przez Klientów flotowych, którzy również zaczęli już składać pierwsze zamówienia.

Udany debiut nowego Yarisa w Polsce potwierdza wagę tego modelu nie tylko dla Toyoty, ale także dla całego rynku motoryzacyjnego w Polsce. Do końca roku 2011 Toyota Motor Poland zakłada łączną sprzedaż nowego modelu na poziomie 2 500 sztuk.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież