• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

Yaris na trzy zmiany

r.

Zakłady Toyoty we Francji, gdzie produkowany jest nowy Yaris zaczynają pracę na trzy zmiany.

yaris_2011 W fabryce Toyota Motor Manufacturing France (TMMF) produkowany jest nowy model Yaris, do którego w 2012 roku dołączy wersja z pełną technologią hybrydową. O powrocie do trzyzmianowego systemu pracy fabryki zdecydowano w związku z dużym zapotrzebowaniem na nowego Yarisa w całej Europie, oraz spodziewanym sukcesem rynkowym wersji HSD (napęd hybrydowy) w 2012 roku.

Na czasowe, 18-miesięczne kontrakty, zostało zatrudnionych 800 nowych pracowników, którzy rozpoczęli serię szkoleń we wrześniu br. W zależności od poziomu sprzedaży nowych modeli w Europie, kontrakty te mogą zostać przedłużone. Dodatkowo, w pierwszym kwartale 2012 roku zatrudnienie zostanie zwiększone o 100 nowych, stałych pracowników fabryki. Łącznie zatrudnienie w TMMF wyniesie 4 300 pracowników.

TMMF jest jedynym zakładem Toyoty produkującym samochody, w którym praca może odbywać się w systemie trójzmianowym. Fabryka funkcjonowała w ten sposób między majem 2004 a kwietniem 2005 r., oraz od czerwca 2006 do lipca 2010 r.

Od 2001 roku, kiedy w TMMF rozpoczęła się produkcja Yarisa, fabrykę opuściło niemal 2 miliony egzemplarzy. Produkcja nowej, trzeciej generacji modelu, ruszyła 13 lipca 2011 r. Toyota planuje sprzedaż Yarisa w Europie na poziomie 200 tys. sztuk rocznie.

Yaris trzeciej generacji zadebiutuje we wszystkich salonach Toyoty w Polsce w weekend 24-25 września.

Pierwszy test nowego Yarisa przeczytacie TUTAJ.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież