• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

Prius III w teście moto.pl

r.

Zastanawialiście się ile w rzeczywistości pali Prius III w mieście? Moto.pl zna już odpowiedź na to pytanie.

priusIIImoto Redaktorzy moto.pl przeprowadzili test Toyoty Prius III koncentrując się głównie na spalaniu w mieście. Udało im się uzyskać całkiem niezły wynik – spalanie oscylowało między 3,8 l/100 km a 4,2 l/100 km.

Jazda testowa rozpoczęła się spalaniem w granicach 10 l/100 km, ale sukcesywnie spadała, aż po 20-30 km zaczęła oscylować w granicach 3,8 (wykorzystywanie trybu elektrycznego) - 4,2 l/100 km (ładowanie akumulatorów). Zapytacie zapewne o korki. Tu Prius okazuje się niezastąpiony. Tryb elektryczny pozwala poruszać się powoli w sznurze samochodów, sprawdzając się dużo lepiej, niż systemy start-stop, których wydajność moim zdaniem jest optymalna tylko wtedy, gdy mamy informacje za ile ruszymy i na ile stajemy. W korku zazwyczaj tego nie wiemy. W Priusie kierowca nie musi się nad tym zastanawiać, po prostu jedzie, a układ hybrydowy dba o niskie spalanie.

Przy nieco dynamiczniejszej jeździe, spalanie już zdecydowanie podskoczyło – przy takiej eksploatacji spalanie wynosiło nieco ponad 6,5 l/100 km.

Jazda "eco" nie zawsze wchodzi w grę.(...) Jak zatem zachowuje się Prius, gdy potraktujemy go jak każde inne auto? To oczywiście zależy od stylu jazdy, ale mimo wszystko podjąłem próbę zbadania o ile wzrośnie spalanie (...) Po przejechaniu kilkudziesięciu km spalanie zaczęło oscylować w granicach 6,3-6,7 l/100 km.

Więcej o Toyocie Prius III przeczytacie w teście moto.pl.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież