• Google Plus:

Obserwuj nas:

Sukces Toyoty w Le Mans

r.

Zakończył się już pełen emocji wyścig 24h Le Mans 2011. Na pierwszym miejscu w klasie LMP1 uplasowało się Audi.
rebbelion_le_mans_3
Po pełnym emocji wyścigu 24h Le Mans, na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej znalazło się Audi R18TDI załogi M. Fassler / A. Lotterer / B. Treluyer. Na dwóch kolejnych miejscach uplasowały się auta Peugeot 908 – drugie miejsce zajęła załoga numer 9 (P. Lamy / S. Bourdais / S. Pagenaud) ze stratą jedynie 14 sekund, na trzecim znalazł się Peugeot nr 8 (F. Montagny / S. Sarrazin / N. Minassian).

Trzeba przyznać, że walka o zwycięstwo była bardzo zażarta. Praktycznie do ostatniego tankowania (36 min przed końcem wyścigu) spore szanse na zajęcie pierwszego miejsca miała jeszcze ekipa Peugeota. Oba prowadzące samochody (Audi i Peugeot) zjechały jednocześnie na swoje stanowiska serwisowe. Audi było trochę wcześniej, jednak ekipa zdecydowała się także na zmianę opon. Peugeot miał niewielką stratę, więc zatrzymał się wyłącznie na tankowanie. Serwis Peugeota zakończył się dosłownie sekundy wcześniej – ale stanowiska Audi były pod koniec strefy boksów, więc zanim Peugeot tam dojechał, Audi już ruszyło z miejsca. Zaraz po wyjeździe z boksów, różnica między samochodami wynosiła około 6 sekund. Audi R18TDI miało jednak świeże opony, więc bez problemów dowiozło zwycięstwo do mety.

Sukcesem zakończył się także występ Toyoty w Le Mans. Ekipa REBELLION (napędzana silnikami Toyoty) nr 12 (N. Jani / N. Prost / J. Bleekemolen) zajęła doskonałe szóste miejsce i tym samym została najwyżej sklasyfikowanym samochodem napędzanym benzyną (5 pierwszych miejsc zajęły ekipy korzystające z silników Diesla). Ekipa REBELLION stoczyła bardzo intensywną walkę z zespołem Pescarolo (również samochód z silnikiem benzynowym), jednak jakieś 2h przed końcem wyścigu, samochód Pescarolo Judd uderzył w bariery i zakończył swój występ. Drugi samochód REBELLION nie ukończył wyścigu.