• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

Avensis II w pojedynku Diesli

r.

Na stronie auto-swiat.pl znajdziemy ciekawe porównanie używanych samochodów z silnikiem Diesla. Jednym z nich jest Avensis II.
avenIIautoswiatpl
W porównaniu pojawił się Ford Mondeo II 2.0 TDCi, Mazda 6 2.0 CD, Opel Vectra C 2.2 DTI i Toyota Avensis II 2.0 D-4D. Jest to oczywiście porównanie samochodów używanych jakie kupić możemy za rozsądną cenę – 20-30 tysięcy złotych. Autor zwraca uwagę na szereg usterek z jakimi możemy borykać się po zakupie używanego Avensisa – do nich należą matowiejące reflektory, awarie turbosprężarek czy nadmierne zużycie oleju. We wnętrzach zauważono między innymi wychodzące nitki z tapicerki. Ważną dla nas informacją jest, co należy sprawdzić przed zakupem:

„Przed zakupem warto sprawdzić turbosprężarkę i kondycję 2-masowego koła zamachowego oraz układu wtryskowego (bardzo droga naprawa)”.

Jednak najważniejsze jest dla nas podsumowanie:

„Niezależnie od tego, czy jest to Ford, Mazda, Opel czy Toyota, jeśli pod maską pracuje nowoczesny turbodiesel, nie unikniemy pewnych usterek. Zwłaszcza jeśli kupujemy auto, które pokonało już spory dystans. Warto więc pomyśleć o tym, jakie są koszty wymiany najwrażliwszych elementów i czy w razie konieczności można liczyć na tańsze, ale dobrej jakości zamienniki. Przeważnie najmniej awaryjne są Mazda 6 2.0 CD i Toyota Avensis  II 2.0 D-4D. Napęd najczęściej zawodzi w Fordzie Mondeo II 2.0 TDCi.”

Cały artykuł znajdziecie TUTAJ

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież