• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

Policyjny Prius

r.

Od dziś warszawska policja wozić się będzie niczym kalifornijski słoneczny patrol.

police_prius

 

Do służby na warszawskiej starówce trafił Prius Plug In – nasi stróże prawa będą się więc mogli niepostrzeżenie zakraść za plecami przestępców nie wydając przy tym praktycznie żadnego dźwięku. O ile oczywiście w trakcie akcji nie załączy się nagle silnik spalinowy, bądź też dzielni policjanci nie zapomną wyłączyć sygnałów świetlnych, bądź co gorsze nawet – dźwiękowych.

Policyjny Prius Plug In jest pojazdem hybrydowym (dwa silniki: elektryczny i spalinowy) z możliwością ładowania baterii z gniazdka. Dzięki temu może pokonać dystans 20 km przy wykorzystaniu jedynie silnika elektrycznego, który pracuje bezgłośnie. Po rozładowaniu baterii samochód pracuje jak tradycyjny Prius, wykorzystując silnik spalinowy i elektryczny łącznie. Całkowite naładowanie baterii z gniazdka zajmuje jedynie 90 minut.

Wyjątkowe cechy Priusa docenią ponoć zarówno funkcjonariusze, jak i osoby odwiedzające warszawskie Stare Miasto. W trybie elektrycznym samochód będzie patrolował ulice niedostępne dla tradycyjnych pojazdów spalinowych, nie emitując hałasu, CO2, i nie zużywając paliwa.


Identyczne samochody testowane są w Paryżu oraz Strasburgu. Prius poprzedniej generacji używany jest na Krakowskim Rynku przez służby porządkowe. Hybrydową Toyotę testowali również strażnicy miejscy Gdańska, Wrocławia, i Torunia. Prius swoją popularność w służbach porządkowych różnych miast w Polsce zawdzięcza unikalnie niskiemu zużyciu paliwa oraz absolutną ciszą, z którą porusza się na silnika elektrycznym. Dzięki temu patrolowanie atrakcyjnych punktów w mieście nie staje się uciążliwe dla turystów i mieszkańców.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież