• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

Wstrzymanie produkcji także w Polsce

r.

Jak poinformowała fabryka Toyota Motor Industries Poland w Jelczu-Laskowicach zakład wstrzyma prace na przełomie kwietnia i maja.

2007_01_Wire_Chassis

Podobna sytuacja będzie miała miejsce w wielu europejskich fabrykach – wstrzymanie produkcji spowodowane jest niedoborami komponentów produkowanych w Japonii.

Sytuacja w japońskich fabrykach jak widać nadal nie jest do końca opanowana. Niektóre zakłady wciąż nie pracują, niektóre zamykane są okresowo ze względu na przerwy w dostawach prądu.

Fabryki Toyoty nie gromadzą zapasów części, pracują dzięki stałym, regularnym i planowym dostawom komponentów. Ze względu na problemy z dostawami części z Japonii, fabryki w Europie są zmuszone wstrzymywać produkcję samochodów – wtedy też nie potrzebują dostaw komponentów produkowanych poza Japonią.

Dlatego też, fabryka w Jelczu będzie zmuszona wstrzymać produkcję w okresie od 21 kwietnia do 3 maja. Na urlopy pójdzie 800 osób. Co ciekawe, druga fabryka Toyoty w Polsce - Toyota Motor Manufacturing Poland w Wałbrzychu nie planuje przerw w produkcji. Ten zakład produkuje komponenty dla fabryki w Kolinie gdzie produkowane są Aygo, 107 i C1, a ta fabryka będzie działała bez żadnych przerw.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież