• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

Wzrost sprzedaży Toyoty w Europie

r.

Coraz lepsze wyniki sprzedaży notuje europejska Toyota. Pierwszy kwartał to zdecydowany wzrost.
rav4

Jak informuje Toyota, wynik 233 336 sprzedanych samochodów w pierwszym kwartale 2011 roku w Europie jest o 13% wyższy niż rezultat uzyskany przez tę firmę w analogicznym okresie zeszłego roku. Toyota przekracza plany sprzedaży w Europie regularnie od czerwca 2010 roku.
W pierwszym kwartale bieżącego roku udany debiut uzyskał nowy miejski mini van Verso S, który został już wprowadzony na niektóre rynki. W Polsce Verso S pojawi się w sprzedaży w połowie maja.

Modelami, które cieszą się większym niż zakładano powodzeniem europejskich Klientów są Aygo, Auris, RAV4 i Land Cruiser. Miejskie Aygo znalazło w pierwszym kwartale 2011 roku 24 864 nabywców. To o 16% więcej niż przed rokiem. Rodzina samochodów kompaktowych Toyoty również cieszy się olbrzymim powodzeniem: sprzedaż Aurisa i Aurisa hybrydowego względem 2010 roku wzrosła o 45%, a Corolli aż o 63%.

W roku 60-lecia napędów 4x4 Toyoty, Klienci europejscy często wybierają także samochody rekreacyjne koncernu: RAV4 i Land Cruiser uzyskały 60-procentowy wzrost sprzedaży w stosunku do zeszłego roku.

Szczególnie dobry wynik Toyota odnotowała w marcu. Po raz pierwszy od dwóch lat łączna sprzedaż koncernu przekroczyła 100 tysięcy sztuk w Europie. Do tego rezultatu przyczynił się także bardzo dobry wynik Toyoty Motor Poland w marcu: dzięki 2849 sprzedanym pojazdom, Toyota uzyskała 9,9% udziału w polskim rynku samochodów osobowych (ponad dwukrotnie więcej niż średnio w Europie).

Tyle suchych informacji z Toyoty. Nas zastanawia jedno – czy w obliczu problemów japońskich fabryk wyniki kolejnego kwartału będą równie obiecujące? Czy pojawią się problemy z dostawami samochodów? A jak sytuacja po trzęsieniu wpłynie na majową premierę Verso-S i planowaną premierę nowego Yarisa?

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież