• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

Problemy z produkcją

r.

Sytuacja po trzęsieniu ziemi w Japonii nadal jest poważna. Toyota w USA zapowiada, że latem może zabraknąć niektórych modeli w salonach.
matrix_2011
Okazuje się, że proces odbudowy gospodarki Japonii po trzęsieniu ziemi będzie dosyć długotrwały. Pojawiają się pierwsze objawy kryzysu, w tym przypadku w fabrykach Toyoty. Jak informuje CBS Detroit, przedstawiciele Toyoty informują o możliwych przerwach w dostawach samochodów w lecie. Nie wiadomo póki co, jakich konkretnie modeli miały bo dotyczyć owe niedostatki.


Aktualnie wiadomo jednak, że w tym tygodniu Toyota wstrzymuje na jeden dzień prace w swoich północnoamerykańskich fabrykach. Nie wiadomo, czy takie wstrzymania produkcji nie pojawią się w kolejnych tygodniach.


Dodatkowo, Toyota zdecydowała się na zmianę palety kolorów produkowanych aut. Przyczyną są niedostatki chemikaliów potrzebnych do malowania.


Jak długo potrwają te problemy póki co nie wiadomo. Nie wiadomo także, czy przyczynią się do wzrostu cen części zapasowych i samych samochodów. My wiemy jedno – po trzęsieniu ziemi w Kobe, gdzie zniszczeniu uległo kilka fabryk kości pamięci, ich ceny poszybowały gwałtownie w górę.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież