• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

Toyota po trzęsieniu ziemi

r.

Oświadczenie Toyoty o sytuacji fabryk w Japonii po trzęsieniu ziemi i tsunami
2007_01_Wire_Chassis Toyota łączy się w bólu i cierpieniu z rodzinami ofiar piątkowego trzęsienia ziemi i tsunami, które dotknęło terytorium Japonii. Jak powiedział Prezydent Toyota Motor Corporation, Akio Toyoda:
„Pozostaję w modlitwie i solidarności w bólu ze wszystkimi ofiarami katastrofy, która dotknęła nasz kraj w ostatnich dniach. Kwestie bezpieczeństwa są dla nas priorytetem, dlatego też zdecydowaliśmy się skoncentrować w najbliższych dniach na ograniczaniu szkód i pomocy w trudnej sytuacji naszych pracowników i całego regionu”.


W dniach 12-13 marca Toyota zapewniała wsparcie dla poszkodowanych w katastrofie na najbardziej dotkniętych obszarach. Specjalne jednostki dostarczały koce, pożywienie, przenośne toalety, oraz zapasy wody. Dodatkowo koncern przekaże istotne wsparcie finansowe (300 mln jenów) na ograniczanie szkód powstałych w katastrofie.


Zgodnie z oświadczeniem prezydenta Toyody, koncern na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo pracowników, dostawców i ich rodzin. Dlatego też Toyota wstrzymuje produkcję we wszystkich fabrykach na terenie Japonii w dniach 14-16 marca. Decyzja ta została podjęta aby umożliwić pracownikom Toyoty oraz firm kooperujących w Japonii kontakt z rodzinami i potwierdzenie ich bezpieczeństwa. Fabryki koncernu nie zostały bezpośrednio uszkodzone w katastrofie.


Wstrzymanie pracy fabryk Toyoty na terenie Japonii nie będzie miało wpływu na dostępność samochodów i części w Europie i w Polsce. Zarówno centralny skład samochodów i części w Belgii, jak i zapasy magazynowe Toyota Motor Poland są przygotowane na przerwy w produkcji japońskiej.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież