• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

Prius Plug In już w 2010

r.

W 2012 roku do salonów Toyoty trafi Prius Plug In, który umożliwia ładowanie baterii pojazdu z domowego gniazdka elektrycznego.

prius-plugin

Cały proces ładowania zajmuje jedynie półtorej godziny i pozwala na przejechanie wyłącznie na silniku elektrycznym dystansu 20 km przy prędkości do 100 km/h.

Na tym dystansie samochód nie zużywa paliwa, ani nie emituje szkodliwych substancji do atmosfery. Po wykorzystaniu energii zgromadzonej w bateriach, samochód automatycznie przechodzi w tryb hybrydowy, utrzymując rewelacyjne wyniki spalania i emisji znane z dotychczasowych wersji Priusa.

Prius Plug In jest zrealizowaną wizją pojazdu przyszłości. Pozwala typowemu europejskiemu kierowcy na niemal bezkosztową codzienną eksploatację samochodu – zdecydowana większość mieszkańców miast porusza się na dystansie nieprzekraczającym 20 km. Prius Plug In nie ma przy tym ograniczeń zasięgu – po wykorzystaniu energii zmagazynowanej w baterii, samochód przełącza się automatycznie w tryb napędu hybrydowego.

Możliwość doładowywania baterii z gniazdka, oraz wydłużenie do 20 km zasięgu tylko na silniku elektrycznym, skutkuje jeszcze lepszymi wynikami spalania niż w tradycyjnym Priusie:

2,6l / 100km – tyle wynosi średnie spalanie Priusa Plug In. To aż o 30% mniej niż w przypadku tradycyjnego Priusa.
59g CO2 / km – tyle wynosi średnia emisja CO2.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież