• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

Prius+ w Genewie

r.

Podczas Targów Motoryzacyjnych w Genewie, europejską premierę będzie miał także zupełnie nowy model hybrydowy Toyoty – Prius+.
Prius_v_002 Prius + to pierwszy na świecie siedmioosobowy mini van z napędem hybrydowym. Jest to całkowicie nowa konstrukcja, skonstruowana od podstaw w Japonii.
Priusa + zaprezentowano wcześniej na salonie w Detroit, ale pod inną nazwą – Prius v.

Poza systemem napędu hybrydowego, Prius+ będzie wyróżniał się przestronnością wnętrza. W kabinie znajdują się trzy rzędy siedzeń, dzięki czemu miejsce wewnątrz znajdzie siedmiu pasażerów. W drugim rzędzie siedzeń znajdują się trzy niezależne fotele, każdy z możliwością składania, przesuwania i regulowania oparcia. Trzeci rząd zawiera dwa fotele z możliwością składania w proporcji 50/50.

Za źródło napędu posłuży system hybrydowy znany z tradycyjnej wersji Priusa, z jedną jednak istotną modyfikacją. Nowym rozwiązaniem będzie system baterii litowo-jonowych, podobny do tych zastosowanych w Priusie Plug In. Inżynierom Toyoty udało się znacząco zmniejszyć ich rozmiary, przy zachowaniu dotychczasowej wydajności. Dzięki temu cały zestaw baterii udało się zmieścić bezpośrednio pod drugim rzędem siedzeń. Zarówno przestronność wnętrza jak i pojemność bagażnika nie są zatem w jakikolwiek sposób ograniczone elementami układu hybrydowego.

Prius+ znajdzie się w sprzedaży w Europie w pierwszej połowie 2012 roku.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież