• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

Elektryczna Toyota w Genewie

r.

Nowy model Toyoty iQ ma zostać zaprezentowany w Genewie.

2012-Toyota-iQ-EV-Photo3

 

Toyota iQ EV to napędzane silnikiem elektrycznym typowe auto miejskie. Każdy kto miał okazję pojeździć nieco iQ wie, że jest to niewielki samochód który świetnie sprawdza się w ruchu miejskim. Niewielkie rozmiary pomagają w parkowaniu a co najważniejsze samochód jest czteroosobowy. Co prawda tylne siedzenia nie zapewniają wielkiego komfortu, ale nie przeszkadza to w podróżach na krótkich dystansach. A nadal uważamy, że średnica skrętu iQ jest fenomenalnie mała – przy zawracaniu ma się wrażenie, że zobaczymy z przodu nasze tylne tablice rejestracyjne.

iQ jest więc idealnym samochodem na krótkie miejskie dystanse, stąd świetnym pomysłem wydaje się wyposażenie jej w silnik elektryczny. Zakres na jednym ładowaniu wynosi 105 km, więc powinien wystarczyć na codzienne wyjazdy do pracy.

Pierwsze testowe modele iQ EV powinny pojawić się na ulicach Europy w tym roku, jednak do sprzedaży samochód trafi oficjalnie dopiero w 2012. Na więcej informacji i zdjęć musimy poczekać do początku marca, do otwarcia Geneva Auto Show.

2012-Toyota-iQ-EV-Photo2

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież