• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

Toyoty bezpieczniejsze

r.

Jak poinformowała Komenda Stołeczna Policji, nasze Toyoty mogą czuć się bezpieczniejsze.

toyota_dziupla

Fot: www.policja.waw.pl

Funkcjonariuszom z Mokotowa udało się rozbić szajkę złodziei samochodowych. To złodziejskie trio (23-letni Tomasz S., 25-letni Daniel S. oraz 23-letni Michał B.) specjalizowało się w kradzieżach Toyot. Policjanci dotarli także do dziupli, gdzie jeden z rzezimieszków demontował właśnie skradziony samochód.

Z informacji ze strony Komendy Stołecznej Policji wynika, że złodzieje specjalizowali się w modelach Yaris i Auris oraz działali na warszawskim Mokotowie i Wilanowie.

Za www.policja.waw.pl:
"Efektem żmudnej pracy operacyjnej było najpierw zatrzymanie wspólnie z legionowskimi funkcjonariuszami dwóch mężczyzn. Kryminalni, którzy doskonale znali metody ich pracy, pojawili się na parkingu na terenie Legionowa w momencie, kiedy Michał B. oraz Daniel S. próbowali ukraść kolejny samochód. Jeszcze tego samego dnia został zatrzymany ich wspólnik Tomasz S. oraz Robert B., który według posiadanych informacji miał pośredniczyć w sprzedaży skradzionych samochodów.

Policjanci dotarli do „dziupli samochodowej”, którą jeden ze złodziei zorganizował w powiecie wołomińskim. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli trzy pojazdy, prawdopodobnie pochodzące z przestępstwa oraz liczne części samochodowe.

Daniel S. oraz Michał B. usłyszeli pięć zarzutów za kradzież samochodów, a ich wspólnik Tomasz S. odpowie za cztery przestępstwa. Niewykluczone, że złodzieje mają ich na koncie znacznie więcej. Jak ustalili wstępnie policjanci mogą mieć związek aż z 11 kradzieżami. Grozi im teraz kara do 10 lat więzienia. Robert B., który usłyszał zarzut paserstwa może trafić za kratki nawet na 5 lat.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań."

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież