• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

Toyoty na Tokyo Auto Salon 2011

r.

W Japonii właśnie kończy się Tokyo Auto Salon – impreza przeznaczona przede wszystkim dla fanów modyfikacji samochodów, azjatycki odpowiednik amerykańskich targów SEMA.

Ci, którzy widzieli TAS na żywo, twierdzą, że w tym roku japońska wystawa dorównała już SEMA, a pod pewnymi względami była nawet lepsza. Nas najbardziej interesują przedstawione tam Toyoty. Oto wybór najciekawszych egzemplarzy. Zdjęcia: speedhunters, carscoop

 

W Japonii tuning musi być trochę szalony. Stąd klasyczna Toyota Century przerobiona na pickupa.

Jeszcze bardziej kontrowersyjnym, wręcz niestrawnym pomysłem jest Toyota Supra „przebrana" za Bentleya, za co odpowiedzialna jest firma VeilSide.

Tu już nas zatkało. Polerowany Prius z czerwoną skórą nie ma może sensu, ale robi wrażenie. Pozytywne czy negatywne, oceńcie sami.

Hiace przerobiona na wóz kampingowy to całkiem standardowa przeróbka, ale gdy do tego doda się felgi i obniżone zawieszenie, zaczyna wyglądać interesująco.

Vany są bardzo lubiane w Japonii i tuningowane równie chętnie co luksusowe limuzyny. Oto model Alphard od Bold World.

Nie zabrakło klasyków, takich jak Land Cruiser J40.

Jednak ogromne zainteresowanie wzbudził w Japonii model FJ Cruiser nawiązujący do klasycznego Land Cruisera. Przedstawiono kilka sztuk z różnymi modyfikacjami terenowymi. Największe wrażenie robił ten pomalowany na czarny mat.

Styl VIP, czyli przeróbki luksusowych limuzyn na jeszcze bardziej luksusowe, obniżone limuzyny z grubym camberem był reprezentowany przez tę Toyotę Celsior.

Naszym faworytem był jednak ten pomarańczowy Crown Majesta z D'Custom Freak.

 

A wszystkiego pilnował policyjny Crown.

W ten sposób nie powinno się przerabiać terenówek (Land Cruiser J100).

Pokazano także jeden z dwóch egzemplarzy Toyoty 2000GT Cabrio z filmu "Żyje się tylko dwa razy" z udziałem agenta 007.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież