• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

Toyota w twojej komórce

r.

Na targach CES w Las Vegas, Toyota zaprezentowała nowy system multimedialny, który pojawi się w najnowszych modelach.

Entune, bo tak będzie się nazywał ten system poza dosyć już standardowymi opcjami nawigacji czy systemu audio, zapewni nam znacznie większy zakres usług. Zacznijmy jednak od tego, że Entune przygotowano z myślą o rynku amerykańskim i część z opisywanych opcji prawdopodobnie nie będzie dostępna w Polsce (przynajmniej na początku).
Entune przede wszystkim łączy się za pomocą Bluetooth z naszym telefonem  komórkowym i wykorzystuje go do łączenia się z internetem. Oczywiście, niezbędny będzie kompatybilny z systemem Entune smart fon, a w naszym  abonamencie odpowiedni plan taryfowy zawierający pakiety internetowe.
Co umożliwi nam Entune? Jak zapewniano na prezentacji systemu, będziemy mogli za pomocą Entune zarezerwować bilety do kina, sprawdzić filmowe recenzje, zarezerwować stolik w pobliskiej restauracji, posłuchać internetowych radiostacji a przede wszystkim sprawdzić ceny na pobliskich stacjach benzynowych i wybrać najtańszą.
System obsługiwany będzie za pomocą komend głosowych a także dotykowego ekranu. Sam pomysł wydaje się bardzo ciekawy, jednak pojawi się proste pytanie – kiedy coś takiego zacznie działać w Polsce? Jak do tej pory nie mamy sprawnie działających informacji ani o korkach, ani cenach benzyny. Dopiero gdy powstaną tego typu serwisy, będzie można pomyśleć o zainteresowaniu się Entune.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież