• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

Toyoty na SEMA 2010: galeria druga

r.

W drugiej i przedostatniej części relacji z targów SEMA w Las Vegas przedstawiamy dwie kolejne tuningowe wariacje na temat różnych modeli Toyoty. Na początek: Land Cruiser FJ40.

Ten samochód zdobył sobie renomę za sprawą odporności na ekstremalne warunki - szczególnie jednak lubią go Australijczycy. Na Antypodach Land Cruiser jest królem tzw. outbacku, czyli oddalonej od wybrzeża, pustynno-stepowej części kontynentu. Dlatego to właśnie Australijczycy produkują najlepsze aftermarketowe części do Land Cruisera. Do najbardziej popularnych przeróbek należy montaż koła zapasowego na tylnej klapie w modelach, w których jest ono standardowo umieszczane pod podłogą - dotyczy to w szczególności serii J80, J100 i J200. Natomiast na SEMA przedstawiono Land Cruisera J40 po podstawowych modyfikacjach ułatwiających jazdę w terenie, zgodnie z z zasadą "mniej znaczy więcej". Wzmocnione resory, zwiększony prześwit, opony typu BF Goodrich M/T, zewnętrzny dodatkowy kanister, oświetlenie, wyciągarka, snorkel i osłony podwozia - to absolutnie kompletna lista modyfikacji wystarczająca do sprawnego poruszania się czy to po australijskim pustkowiu, czy też po pustyni Nevada.

 

 

Drugie auto, które przedstawiamy to "coś z zupełnie innej beczki" - odpowiedź na coraz większe zainteresowanie amatorskimi wyścigami typu "club racing" w USA. Jest to rodzaj wyścigów, w którym ścigają się niedrogie samochody, przygotowane w podstawowy sposób do jazdy po torze. Może w nich wziąć udział każdy, kto ma samochód, ubezpieczenie i kask. Nie jest to żadna profesjonalna seria, a po prostu sposób na doskonalenie swojej techniki jazdy i "wyszalenie się" na torze, czyli rodzaj powiększonych gokartów. Dla "club racerów" Toyota przygotowała Yarisa w wersji odelżonej, wzmocnionej klatką bezpieczeństwa i obutej w ogumienie typu slick. Co ciekawe, takiego Yarisa można po prostu zamówić sobie w salonie Toyoty.

 

W ostatnim odcinku m. in. Camry coupe V8 i inne ciekawostki!

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież