• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

Toyoty na SEMA: galeria pierwsza

r.

Jak co roku na początku listopada w Las Vegas odbywają się największe na świecie targi tuningu i akcesoriów motoryzacyjnych, czyli SEMA Show. Choć używanie mają tam przede wszystkim fani amerykańskich muscle-cars i pick-upów, Toyota za każdym razem przygotowuje stoisko wypełnione po brzegi wyjątkowymi projektami - jednymi bardziej użytecznymi, innymi stanowiącymi tylko pokaz możliwości technologicznych. W 2007 r. Toyota była również głównym patronem SEMA Show. W tym roku również było co oglądać - nie tylko na stoisku Toyoty, ale także u Lexusa. Nie zawiódł amerykański oddział Toyoty - Scion, znany ze swojego bardzo poważnego podejścia do tematu indywidualizacji pojazdów wedle życzenia klienta. My jednak na razie zobaczmy dwa auta zaprezentowane przez Toyotę, a w kolejnych odcinkach relacji z SEMA Show pojawią się również Sciony.

 

 

Wydłużona Toyota Sienna może na pierwszy rzut oka wydawać się projektem nonsensownym, ale w rzeczywistości odpowiada po prostu zapotrzebowaniu na pojazdy wykorzystywane do obsługi wieczorów kawalerskich, "osiemnastek" i innych podobnych imprez. Ogromna ilość miejsca wewnątrz, wszystkie możliwe dodatki, wykończenie brazylijskim drewnem egzotycznym i komputer PC na pokładzie - dzięki temu żadna ekipa imprezowiczów nie będzie się nudzić. Więcej zdjęć tego auta znajdziecie pod tym adresem:

http://jalopnik.com/5679825/toyota-sienna-sema-swagger-wagon/gallery/1

 

Numer dwa to idealny samochód dla kogoś, kto nie lubi siedzieć w domu. Z pewnością doceniłby go także M. "Bear" Grylls. Toyota Tundra Sportsman powstała na bazie standardowej Tundry 5.7 V8 4x4 z sześciobiegowym automatem. Z zewnątrz widać przede wszystkim podniesione o 10 cm zawieszenie i ogromne opony Nitto Mud Grappler. Powietrze jest zasysane przez snorkel zamontowany na stałe w masce silnika, natomiast wydech wyprowadzono kominem do góry. Najważniejsze jest jednak to, co mieści się w miejscu tzw. paki - u dołu wstawiono otwieraną z czterech stron zabudowę z miejscem na wszelkie najważniejsze podczas wyprawy przedmioty, jak saperka, latarka czy... broń. Na górnym pokładzie o wymiarach 2 x 4 m natomiast można rozłożyć sporych rozmiarów namiot.

http://news.pickuptrucks.com/2010/11/tundra-sportsman-project-truck-camps-out-in-toyota-booth-at-sema.html

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież