• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

Toyota Mark X G Sports Concept

r.

W Japonii podejście do motoryzacji jest nieco inne niż u nas. Zamożne społeczeństwo nie musi interesować się najtańszymi kombi z najoszczędniejszymi silnikami. Japończycy chcą samochodów, które spełnią ich marzenia. Takim właśnie autem ma być sportowy sedan Mark X z napędem na tylne koła, oferowany tylko na rynku wewnętrznym. Jego najmocniejsza wersja G Sports jest na razie konceptem, ale już wkrótce gama modeli Toyoty w Japonii ma zostać poszerzona o fabrycznie podrasowane modele z serii G Sports.

 

 

Mark X G Sports Concept odróżnia się od standardowego modelu przede wszystkim agresywnym zestawem stylizacyjnym oraz pięknymi, dwudziestocalowymi felgami w kolorze szarym. Powiększone hamulce z nawiercanymi tarczami i sześciotłoczkowymi zaciskami z przodu mają sporo pracy - dzięki mechanicznie doładowanemu silnikowi 3.5 V6 ten 1,5-tonowy sedan osiąga moc 360 KM. W środku zamontowano siedzenia Recaro obite czarnym zamszem i wstawki z włókna węglowego. Szkoda tylko, że jedyną dostępną skrzynią biegów jest 6-stopniowy automat.

Toyota Mark X G Sports Concept to na razie jednostkowy egzemplarz - ale też i dowód na to, że sprawy idą w dobrym kierunku i możemy spodziewać się w przyszłości prawdziwie ekscytujących samochodów, z których przez lata słynęła Toyota.

 

Zdjęcia: Dino Dalle Carbonare/Speedhunters.com

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież