• rss
  • Twitter
  • youtube
  • Facebook:
  • Google Plus:

Obserwuj nas:

Prius samochodem przyszłości

r.

Toyota Prius zdobyła nagrodę za drugie miejsce jako „Samochód przyszłości" w konkursie ADAC Golden Angel Awards 2012.

prius

To kolejny sukces po ubiegłorocznym pierwszym miejscu Toyoty Auris Hybrid w tej samej kategorii, potwierdzający pozycję napędu Toyota Hybrid Synergy Drive jako technologii przyszłości.

Nominacje do nagród Golden Angel – przyznawanych co roku przez ADAC, największy w Niemczech automobilklub – mogą otrzymać samochody osobowe dostępne obecnie na rynku niemieckim. Zwycięzców konkursu wybierają specjaliści ADAC w oparciu o wpływ pojazdu na środowisko, bezpieczeństwo, funkcjonalność i koszt (zarówno cenę zakupu, jak i koszty posiadania).

Tegoroczna nagroda Golden Angel dla Toyoty Prius jest szczególnie warta odnotowania, ze względu na 15. rocznicę wprowadzenia przez Toyotę pierwszego na świecie w pełni hybrydowego pojazdu produkowanego masowo – dziś eksperci branżowi wyrażają wysokie uznanie dla hybrydowej technologii Toyoty i trzeciej generacji pojazdu.

Nowy Prius, dostępny w pierwszym kwartale bieżącego roku, pozostaje modelem o najniższej emisji CO2 w tym segmencie – 89 g CO2 na kilometr, będąc jednocześnie pojazdem bardzo oszczędnym, zużywającym zaledwie 3,9 l benzyny na 100km.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież